Worldcoin chce naskenovať oči 1 miliardy ľudí
Worldcoin chce naskenovať oči 1 miliardy ľudí, zdroj: www.shutterstock.com/Nosyrevy

Tím, ktorý stojí za novou kryptomenou Worldcoin, sa snaží zrýchliť masové prijatie digitálnych aktív pomocou skenovania očí.

Zakladatelia tohto kontroverzného projektu plánujú oskenovať jednu miliardu ľudí do roku 2023.

Môže ťa zaujímať: TOP 10 spôsobov, ako neinvestovať na burze – vyhnite sa týmto chybám

Projekt Worldcoin vyzerá veľmi podozrivo

Nový digitálny projekt založený bývalým šéfom Y Combinator Samom Altmanom spolu s Alexom Blaniom a Maxom Novendsternom získal na startup zo začiatku 25 miliónov dolárov. Momentálne sa hodnota spoločnosti oceňuje na 1 miliardu dolárov.

„Snažíme sa dostať kryptomeny do povedomia ľudí čo najrýchlejšie, a máme odpoveď na to, ako to dosiahnuť. Zdá sa, že zatiaľ to funguje naozaj efektívne,” tvrdí Blania.

Okrúhly strieborný hardvér v tvare lopty bude zachytávať oči človeka, aby určil, či je daná osoba skutočná a či sa už v minulosti zaregistrovala, aby ľudia nepodvádzali. Veľmi zvláštne.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Veľký brat sa pozerá?

Tím sa rozhodol skenovať dúhovku ľudí, pretože obsahuje oveľa viac informácií, ako napríklad odtlačok prsta, vysvetlil Blania. V závislosti od jurisdikcie sa uplatňuje veková hranica minimálne 16 alebo 18 rokov. V súčasnosti je zariadenie „Orb“ vo viac ako 12 krajinách po celom svete.

Po naskenovaní dúhovky je možné použiť jedinečný kód na uplatnenie bezplatných digitálnych tokenov, ktoré sa budú distribuovať prostredníctvom peňaženky Orb.

Zakladatelia trvajú na tom, že spoločnosť za skenovanie dúhovky nedostane nič. Akonáhle táto guľa odskenuje obe oči, skonvertuje sa obraz dúhovky na číselný kód, ktorý sa potom odstráni, aby sa chránilo súkromie danej osoby.

Koľko ľudí dostane odmenu a koľko tokenov za tento experiment získajú, je stále neisté. Táto suma by sa však mala pohybovať okolo 100 dolárov. Koľko dobrovoľník dostane, bude závisieť od toho, kedy sa zaregistruje. „Čím skôr človek príde, tým viac dostane,”  povedal zakladateľ Blania.

Čítaj ďalej: Ruská centrálna banka zatiaľ nie je pripravená povoliť bitcoinový ETF Futures