Ako analyzovať kryptomeny
Ako analyzovať kryptomeny, zdroj: shutterstock.com/Autor: Chinnapong

Aktuálna situácia na trhu s kryptomenami nie je jednoduchá. Bull run opäť prilákal záujem nováčikov, ktorí ľahko naletia na podvody. Občas je veľmi ťažké rozoznať podvod od potenciálne kvalitnej kryptomeny, no existuje niekoľko kľúčových faktorov, ktoré vám významne zvýšia šancu na úspech. V článku si predstavíme 5 základných faktorov, ktoré vám pomôžu odhaliť prípadný podvod, resp. kryptomeny s veľkým potenciálom.

1. Tím vývojárov

Za každou kryptomenou stojí nejaká skupina ľudí, ktorí pracujú na jej vývoji. Je dôležité, aby ste si na začiatku hneď prezreli práve túto oblasť. Pokiaľ je tím vývojárov v anonymite, a to už z akýchkoľvek dôvodov, je to zdvihnutý varovný prst. Kvalitné kryptomeny totiž majú svojich vývojárov zverejnených, vo veľkej väčšine sú to známe osobnosti, ktoré dodávajú projektu vierohodnosť a kredit.

Podobný článok na túto tému: Stále hľadáte kryptomenu s obrovským potenciálom? Toto video vám pomôže rozhodnúť sa

Anonymný tím vývojárov môže znamenať, že ide o podvod. Teda vinníci sú v podstate nevypátrateľní. Dávajte si preto veľký pozor v budúcnosti na takéto kryptomeny.

2. Technológia

Veľkú časť úspechu každej kryptomeny predstavuje technológia. Najväčší potenciál majú práve tie kryptomeny, ktoré prichádzajú s niečím úplne novým a prelomovým. Dávajte si preto pozor na veľkých inovátorov – kryptomeny, ktoré prichádzajú s niečím novým, čo je potrebné a má to potenciál.

V oblasti kryptomien platí nepísané pravidlo, že kryptomena, ktorá prišla s nejakým vylepšením ako prvá, slávi najväčší úspech. To však, samozrejme, závisí od množstva iných faktorov. V článku nižšie si takúto kryptomenu môžete pozrieť.

Dávajte si pozor do čoho investujete – Nenechajte sa oklamať aktuálnym nadšením na trhu!

3. White paper kryptomeny

Zakaždým, keď vyjde nová kryptomena, zvyčajne spoločnosť zverejní tzv. white paper. Ten načrtne účel kryptomeny, jej technológiu, fungovanie a celkovú víziu. Dokument white paper je jedným z najlepších miest na vyhodnotenie základov. Hoci na to veľa ľudí často kašle, nikdy by ste nemali nič investovať, kým si neprečítate white paper danej kryptomeny. Ako však hovorím, veľa ľudí na dôležitosť white paperu zabúda.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

4. Reputácia kryptomeny

Je kryptomena rešpektovaná v komunite? Má dobrú reputáciu? Ak má zlú povesť, viete, že by ste do nej pravdepodobne nemali investovať svoje peniaze. Aby ste boli v krypte úspešní, musíte mať veľkú dôveru.

Vždy si prezrite videá, fóra, články a uvidíte, čo ľudia hovoria o danej kryptomene. Ďalšou vecou je, že chcete investovať do kryptomeny, ktorej ľudia veria. Musíte sa vyhnúť podvodom. Takže ak nájdete kryptomenu, ktorá vyzerá ako schéma MLM alebo pyramída, oblúkom sa jej vyhnite.

5. Komunita kryptomeny

Toto je trochu dvojsečná zbraň. Kryptomeny so silnou komunitou a lojálnymi nasledovníkmi zvyčajne značia, že ľudia majú o kryptomenu skutočný záujem a veria jej. Ako už bolo spomenuté vyššie, prezerajte si hlavne YouTube a Reddit, a nájdite si názory ostatných.

Ako som však písal, je to dvojsečná zbraň. Často totiž môžete natrafiť na tzv. shillerov, ktorí jednoducho len hľadajú nových ľudí tým, že daný projekt vychvaľujú do neba. Toto je bežné pre kryptomeny s nízkou kapitalizáciou, keď aj pár jedincov dokáže pohnúť s cenou. Dávajte si na to preto pozor.

Maiar Wallet – Unikátna krypto peňaženka, ktorá vám umožní prevody cez telefónne číslo! (+BONUS 10 USD v prípade nákupu EGLD cez peňaženku) 

Hlavne ,,influenceri” a ,,hviezdičky” na YouTube radi propagujú takéto low cap projekty, ktoré sú vo väčšine odpad, no títo ľudia len využívajú vplyv, aby tam nahnali naivných sledovateľov. Následne si naplnené vrecká vyprázdnia.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.