TOP 10 spôsobov, ako neinvestovať na burze – vyhnite sa týmto chybám

0

Trh s kryptomenami z dlhodobého hľadiska rastie. Napriek tomu väčšina ľudí odchádza so stratou. Naopak, chcete sa pridať medzi tých, ktorí sú ziskoví? Tak to ste na správnom mieste! Čítajte ďalej a dozviete sa naše „cenné rady.” V tomto článku nájdete podrobný návod, ako neinvestovať na burze. Prečítajte a zapamätajte si ho, aby ste vedeli, čo (ne)robiť.

Obchodujte na dennej báze

Pri investovaní na burze je dobre byť netrpezlivý a deň si osviežiť častým obchodovaním. Ideálne aspoň raz za hodinu 10 % svojho portfólia vložiť do kryptomeny, ktorá v tej chvíli najrýchlejšie rastie. Zabudnite na poplatky, burza vám predsa ponúka platformu na zarábanie peňazí, tak nech si od vás niečo vezme.

Hľadajte horúce tipy na internete

Internet je studnicou vedomostí plnou kvalitných a odborných rád. Prihláste sa do všetkých trading skupín na Facebooku, Twitteri a Telegrame, sledujte veľkých youtuberov a dajte na ich slová. Veď predsa vedia, čo hovoria. Zabudnite na platené platformy, kde píšu profesionálni obchodníci. Sú to zbytočne vyhodené peniaze.

Ak by ste predsa len niekomu chceli platiť za rady pri obchodovaní, skúste Trading11.

Kupujte, keď to rastie

Ak nejaká kryptomena za pár hodín vyrástla o 100 %, pravdepodobne pôjde ešte vyššie. Bolo by hlúpe nenasadnúť na vlak!

Zabudnite na pokyny Target a Stop loss

Kupujte a predávajte vtedy, keď ten obchod – ako my profíci hovoríme – ,,cítite v kostiach”. Vtedy si môžete byť istí, že daná kryptomena pôjde hore a nemusíte zbytočné minúty tráviť nastavovaním stoplossu. A cieľový zisk? Načo? Predajte, až sa vám bude zdať, že už to vyššie nepôjde!

Ak máte záujem o tipy na obchody, skúste naše obchody na Trading11.

Shortujte Bitcoin

Bitcoin má už deväť a pol roka. Zbytočne sa s ním moc nezaťažujte, veď oproti altcoinom v podstate ani nerastie. Na čo je vám 500 % ročne, keď altcoin s kapitalizáciou pod 50 miliónov môže spraviť aj 50 000 %? Trocha chamtivosti ešte nikomu nezaškodilo! Bitcoin je už známy iba svojimi pádmi o tisícky dolárov. Dlhodobé shortovanie teda prinesie väčšie zisky.

Obchodujte iba na páku

Nestrácajte čas obchodovaním s vlastnými mincami. Je tu predsa Margin trading. Choďte na Bitfinex, spravte si všetky overenia a trejdujte s ohromnými čiastkami. Pamätajte: čím dlhšie držíte pozíciu, tým viac môžete zarobiť. Ak otvoríte long a kryptomena padne o 30 %, počkajte pár týždňov. Veď ona vyletí!

Vstúpte do nejakej pump & dump skupiny

Pump & dump skupiny sú väčšinou seriózne zoskupenia ľudí, ktorí presnými manipuláciami trhu zarábajú obrovské peniaze. Môžete im bezvýhradne dôverovať. Ak chcete zvýšiť svoje zisky, začnite predávať ešte pred dosiahnutím cieľovej hodnoty. Nič nenechajte na náhodu. Kto to prvý dumpne, ten zarobí najviac!

Zbohatnúť musíte za dva mesiace

Chce sa vám čakať dva roky, než si na kryptomeny zarobíte slušný balík? Dovtedy vás to aj prestane baviť! Na burze sa dá v pohode zbohatnúť za dva mesiace. Ak za týždeň nespravíte 100 % zisk, väčšinou pomôže investovanie celého vášho portfólia do nejakej malej kryptomeny, o ktorej sa práve veľa hovorí. To sú úplné tutovky!

Investujte do ICO

Každé ICO je potenciálna možnosť zarobiť 1 000 % za dva týždne. Nenechajte si ujsť ani jednu možnosť a investujte do všetkého, čo má v sebe slovo ICO alebo slovné spojenie „better than blockchain.” Prípadne „Bitcoin killer.“

Kupujte a predávajte všetko naraz

Nakoniec to najdôležitejšie pravidlo: nikdy, opakujeme, nikdy! Nikdy si nákup ani predaj nerozdeľujte na viackrát. Je to úplne zbytočný zlozvyk. Kúpte dole, predajte hore, viac vás nemusí zaujímať.

Prečítaj si aj: Zarábaj na Bitcoine, vytvor si vlastný obchodný systém – Výber indikátora a štýlu analýzu