Putin sa vyjadril na kryptomeny
Putin sa vyjadril na kryptomeny, zdroj: www.shutterstock.com/Mc_Cloud

Ruský prezident Vladimir Putin sa nečakane vyjadril na tému kryptomien počas rozhovoru so známou americkou televíziou CNBC.

Putin poznamenal, že kryptomeny majú bezpochyby právo na existenciu, ako aj všetko ostatné. Hovorí, že „zatiaľ nie sú ničím podložené“ a zároveň verí, že kryptomeny majú hodnotu.

 

Môže ťa zaujímať: A je to tu! Čína stráca prvenstvo v ťažení Bitcoinu – nahradí ju najväčší konkurent!

Vladimír Putin komentuje kryptomeny

Novinárka CNBC Hadley Gamble položila V. Putinovi niekoľko otázok o kryptomenách. Prezident sa na danú tému vyjadril následovne.

Ruského prezidenta sa na podujatí „Russian Energy Week” opýtali, ako vníma kryptomeny a či môžu nahradiť dolár. ,,Kryptomeny určite majú svoju hodnotu. Ale na druhej strane sa mi nezdá, že je možné ich použiť v obchode napríklad s ropou. Zatiaľ je priskoro o tom hovoriť.”

Prezident ďalej tvrdí, že zatiaľ čo kryptomeny môžu existovať ako platobný prostriedok, je ešte ,,príliš skoro” hovoriť o používaní a vymene amerického dolára za kryptomeny.

 

,,Kryptomeny, samozrejme, môžu byť aj platidlom, ale na to sú zatiaľ veľmi nestabilné. Na prevod finančných prostriedkov z jedného miesta na druhé, to áno, ale na obchodovanie, a najmä na obchodovanie s energetickými zdrojmi, je podľa môjho názoru stále priskoro.”

 

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Budú mať kryptomeny v Rusku priestor?

Ruský prezident ale nevyzeral dvakrát nadšene, keď spomínal fakty týkajúce sa spotreby energie potrebnej na udržanie kryptomien, no následne vyjadril jasný zámer zbaviť Rusko čiastočnej závislosti na americkom doláre.

,,Spojené štáty robia obrovskú chybu v tom, že dolár využívajú ako sankčný nástroj. Bohužiaľ, sme nútení a nemáme inú možnosť, než prejsť na transakcie v iných menách,” tvrdí Putin. V lete Kremeľ oznámil, že výrazne skráti americký dolár zo svojho rozpočtu.

Je ešte príliš skoro sa domnievať, či Rusko naozaj zvažuje Bitcoin ako náhradu amerického dolára. Jedno je ale isté. Zákonodarcovia chápu, že dolár nie je životaschopný ako rezervná mena v dlhodobom horizonte a dôveryhodné kryptomeny, najmä Bitcoin, môžu predstavovať potenciálnu neutrálnu alternatívu.

Čítaj ďalej: Rusko nepôjde cestou komunistickej Číny – kryptomeny nezakáže

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre