Bezpečná, rýchla peňaženka - Waves Wallet.
Bezpečná, rýchla peňaženka - Waves Wallet. Zdroj: shutterstock.com/media-ja

Ak zháňate šikovnú webovú peňaženku, Waves Wallet je veľmi dobrá voľba. Zvládne Waves tokeny posielať kdekoľvek, dobíjať sa pomocou BTC, ETH, LTC – alebo tieto meny posielať vo Waves sieti medzi sebou za 0,01 €.

Ak si neviete rady, ako založiť Waves peňaženku, máme pre vás jednoduchý návod.

Pozor: Prečítajte si pred zaslaním akýchkoľvek peňazí celý článok! Pokiaľ si nie ste istí, radšej skúste najskôr menšiu čiastku pre overenie. Nenesieme žiadnu zodpovednosť za chyby a vzniknuté škody. Nesiete ju len vy, buďte preto obozretní.

Idete na stránku wavesplatform.com a kliknite na Online Client (Beta).

start-waves-wallet

My sme zvolili nového Online Clienta (Beta) – klasický klient funguje ako rozšírenie do Chromu (ešte nebol aktualizovaný na verziu s novým designom a DEX).

Začíname zakladať Waves Wallet

waves-dex-wallet-1

Vyplníme heslo (nejaké silné) a zvolíme avatara (obrázok).

Heslo si zapíšte a uschovajte – ideálne offline (na papier) – budete sa ním prihlasovať

waves-dex-wallet-zalozeni-2

Teraz je treba zálohovať SEED – Back up Now

SEED je kľúč, ktorým môžete kedykoľvek a kdekoľvek peňaženku obnoviť (otvoriť). Nesmie sa dostať do rúk nikomu inému než vám, alebo osobe, ktorá má mať k týmto peniazom prístup.

waves-wallet-BACKUP

  • Vľavo  – Varovanie, ako zaobchádzať so SEEDEM a pod.
  • Uprostred – Odpíšte si len pre seba na papier SEED (starostlivo uschovajte).
  • Vpravo – Vyklikajte slová zo SEEDU v poradí, ako ste si ich zapísali

waves-wallet-seed-BACKUP

Pozor! Ak niekto získa váš SEED, alebo ho stratíte – ste bez peňazí!

Potvrďte checkboxy (zaškrtávatká)

waves-wallet-dex-checkbox

Waves Wallet je teraz založený a zálohovaný

Vašu Waves adresu vždy nájdete vľavo po kliknutí na avatara. Môžete si tu zaslať Waves napríklad z Bittrexu. Adresu peňaženky si uložte, budete sa pomocou nej a hesla prihlasovať do platformy.

poslani-waves-do-walletu

Nabitie Waves Walletu inou menou

Ak ešte nemáte Waves, môžete si tu zaslať inú menu a tú potom zobchodovať. My sme skúsili Litecoin, rovnakým spôsobom nabijete na wallet aj BitcoinEthereum

litecoin-nabiti-waves-wallet

Zaslanie BTC, LTC a ETH mimo Waves sieť

Pozor! Táto peňaženka umožňuje zasielať kdekoľvek iba menu Waves. Bitcoin ani LTC, a pod. zatiaľ z tejto online peňaženky mimo Waves sieť (napríklad na Bittrex) nepošlete. Provizórna situácia má ale riešenie.

Bitcoin, Litecoin a ostatné meny (ktoré nie sú postavené na Waves) môžete zatiaľ vybrať mimo Waves sieť (zaslať na Bittrex) len pomocou staršieho Waves Lite Clientu (Chrome) – tlačidlo Withdraw.

Waves Online Bete zatiaľ tlačidlo Withdraw chýba. Bitcoin, Litecoin, a pod. ktorý máte v online Beta Wallete môžete posielať len medzi peňaženkami Waves. Prípadne je možné zameniť BTC, LTC, ETH (zmenáreň DEX je súčasťou walletky) na Waves tokeny a potom už poslať kdekoľvek.

Ak potrebujete vybrať priamo BTC, LTC, ETH mimo Waves sieť (Bittrex, Mycelium…) je už spomenutý starší klient Waves Lite (Chrome) a tlačidlo Withdraw zatiaľ jedinou možnosťou.

Vysvetlenie tlačidla send a withdraw:

Withdraw – Ak chcete poslať BTC, LTC, ETH mimo sieť Waves (zmenáreň Bittrex, Walletka, čokoľvek), budete musieť použiť práve toto tlačidlo. Toto tlačidlo v Online beta aplikácii zatiaľ chýba!

Send – Menu Waves týmto tlačidlom pošlete na akúkoľvek peňaženku Waves, vrátane zmenární ako Bittrex, a pod. Pošlete im aj BTC, LTC, ETH na ľubovoľnú Waves peňaženku (iba v sieti Waves) – poplatok je len 0,001 Waves!.

Obrovská výhoda (Send): Posielanie si medzi sebou BTC, ETH, LTC v sieti Waves vás vyjde na 0,01 € a trvá sekundu. Oproti posielaniu napríklad BTC v BTC sieti, kde bude transakcia trvať polhodinu a stáť 9,79 €.

Návod na Waves DEX zmenáreň – súčasť Walletky

V tomto odkaze nájdete návod na použitie decentralizovanej burzy Waves Dex. Obchodujete na nej priamo z bezpečia vašej peňaženky.

Ak chcete nakúpiť nejaké kryptomeny, ale neviete, ako na to, pripravili sme pre vás tento článok.

Záver

Až na chýbajúce Withdraw tlačidlo je beta zmáknutá skvele. Ak si tu chcete poslať svoje Waves z ľubovoľnej zmenárne, bude to bez problému. Bez komplikácii si tu „nabijete“ aj BTC, LTC, ETH na obchodovanie. Jedinou vadou na kráse je zatiaľ chýbajúca možnosť vybrať priamo BTC, LTC, ETH… Môžete sa s tým zatiaľ zmieriť a uskutočňovať iba výbery pomocou Waves alebo si stiahnete Waves Lite Clienta, odkiaľ BTC, LTC, i ETH pošlete kamkoľvek.

Sledujte nás na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance