Kryptomeny sú podľa Mungera podvod
Kryptomeny sú podľa Mungera podvod. Zdroj: Shutterstock.com/Kent Sievers

Krach druhej najväčšej kryptomenovej burzy FTX naďalej negatívne ovplyvňuje celý trh s kryptomenami. Tieto udalosti sú ako voda na mlyn pre najväčších kritikov tohto odvetvia, ku ktorým patrí aj pravá ruka Warrena Buffetta, miliardár Charlie Munger. Svoj pohľad na súčasný stav kryptomien uviedol v rozhovore s Becky Quickovou pre CNBC.

Kryptomeny sú sčasti podvod a sčasti klam. A to je veľmi zlá kombinácia, ktorú ja osobne nemám rád. Milionárom sa môže stať aj 12-ročné dieťa. Stačí, aby takáto osoba vymyslela projekt s názvom Mungercoin a začne s ním obchodovať. Je to šialené a dementné,“ uviedol Munger.

Prečítaj si tiež: Populárny investor Anthony Pompliano: „Inštitucionálny záujem o Bitcoin utrpel vďaka FTX nenapraviteľné škody, mám informácie priamo od investorov“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Jeden z najdôležitejších faktorov vo svete financií je podľa Mungera reputácia, ktorá sa s vami ťahá počas celej kariéry. Narážal tak na investorov, ktorí vstúpili do sveta kryptomien.

V mojej krajine ma dosť bolí, keď vidím, že ľudia, ktorí boli kedysi považovaní za serióznych, pomáhajú kryptomenám fungovať. Je to veľmi zlá vec. Týmto ľuďom je úplne jedno do čoho investujú, hlavne aby to bol trend. Je jedno, či to bude detská prostitúcia alebo Bitcoin. Oni iba chcú byť pri tom a to je šialené,“ dodal Munger.

Nie je to prvýkrát, čo sa miliardár ostro vyjadril o kryptomenách. Už roky vyhlasuje, že je potrebné túto „chorobu“ zničiť. Podobný názor zdieľa aj Warren Buffett, ktorý Bitcoin označil za „jed na potkany“.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance