Metaverzum od Mety
Metaverzum od Mety. Zdroj: shutterstock.com/Sergei Elagin/Deemerwha studio

Mark Zuckerberg neprežil so svojou spoločnosťou Meta príliš oslnivé obdobie a to aj napriek celoročným príjmom. Jeho projekty zlyhali a priniesli mu stratu viac ako 13,7 miliardy dolárov. Aj napriek týmto neúspešným pokusom je naďalej odhodlaný pokračovať vo svojich plánoch. Metaverzum od Mety má byť jednotkou na trhu. Informoval o tom kryptomenový portál CoinTelegraph.

Metaverzum od Mety

Spoločnosť Meta pred nedávnom zverejnila svoje výsledky za 4. štvrťrok roka 2022. Jej spoločnosť Reality Labs stratila viac ako 13,7 miliardy dolárov. Ani tento fakt ale Zuckerberga neodradil. Naďalej chce budovať metaverzum.

Žiadny zo signálov, ktoré som doteraz videl, nenaznačuje, že by sme mali dlhodobo zmeniť stratégiu Reality Labs, ktorá buduje metaverzum,“ uviedol Mark Zuckerberg.

Úspechy sa očakávajú aj v prípade najnovšieho projektu, ktorý má byť oficiálne uvedený na trh v priebehu roka 2023. Ide o súpravu pre virtuálnu realitu VR Quest Pro.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Slová generálneho riaditeľa zopakovala aj finančná riaditeľka Mety Susan Liová.

Stále očakávame, že sa naše celoročné straty v Reality Labs aj v tomto roku zvýšia, a vzhľadom na významné dlhodobé príležitosti, ktoré vidíme, budeme do tejto oblasti naďalej významne investovať,“ dodal Liová.

Akcie spoločnosti Meta
Akcie spoločnosti Meta. Zdroj: TradingView

Spoločnosť Meta dosiahla za minulý rok príjmy viac ako 32 miliárd dolárov, čo prekvapilo aj samotných investorov na Wall Street. Vzhľadom na tento fakt akcie spoločnosti vyskočili v priebehu 24 hodín o viac ako 20 %.

Ďalší technologický gigant je na tom omnoho horšie ako spoločnosť Meta. Tesla patrila kedysi k najvyhľadávanejším akciám na trhu, dnes je situácia zásadne odlišná.

Spoločnosť Elona Muska počas minulého roka stratila na hodnote akcii viac ako 75 %, čo je historicky jeden z najväčších prepadov. Aj napriek prepadu sú plány spoločnosti jasné a očakáva sa, že akcie sa z tohto prepadu spamätajú.

Čítaj ďalej: V minulosti najvýhľadavanejšia akcia investorov zaznamenala v roku 2022 najväčší pokles – Aký bude tento rok pre Teslu?