Viac ako 50 % kryptomien nemá žiadnu skutočnú hodnotu

Novinky Majú kryptomeny skutočnú hodnotu?
Majú kryptomeny skutočnú hodnotu? Zdroj: Shutterstock.com/Rabanser
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Všetci vieme, že kryptomien je aktuálne tak veľmi veľa (a bude viac), že nemôžu byť všetky v skutočnosti použiteľné. Je takmer nemožné, aby sa 1500 kryptomien uplatnilo, aj keby mali pokryť všetky existujúce sektory od finančného, cez logistiku až po medicínu. Avšak najnovší výskum spoločnosti Invest in Blockchain uviedol, že z aktuálneho počtu kryptomien má menej ako 50 % šancu stať sa reálne užitočných.

Menej ako 40 kryptomien z TOP 100 má fungujúci produkt

Táto štúdia spoločnosti Invest in Blockchain priniesla zarážajúci výsledok. Z 1000 skúmaných kryptomien iba 40 z nich má skutočne fungujúci produkt („fungujúci produkt” bol danou spoločnosťou definovaný ako aktívny produkt dostupný pre verejnosť). Toto číslo je priam hrozivé keď si pomyslíte, koľko kryptomien sa normálne obchoduje na burzách.

Problémov, prečo je tých kryptomien s „nefungujúcim produktom” tak veľa, je hneď niekoľko. Napríklad samotný fakt, že v roku 2017 vznikol oveľa viac kryptomien ako v ktoromkoľvek roku dovtedy. Rovnako tak vznikali alebo sa propagovali podvodné projekty alebo projekty, ktoré nemajú žiaden potenciál a víziu.

Promenáde shitcoinov môže odzvoniť

Druhým problémom je obrovský nárast „shitcoinov.” Toto sú najmä projekty, ktoré sa často vyjadrujú, že ich čas má prísť o 3-5 rokov. Teraz sa väčšina z nich nachádza v „začiatkoch,” kedy sa na všetkom ešte len pracuje. Je to obdobie, kedy projekt snaží vyzbierať najmä financie a vytvoriť silnú komunitu a spolupráce.

Oficiálne sa však „shitcoin” definuje ako minca alebo token na blockchaine, ktorý nemá žiadnu skutočnú hodnotu. A keďže shitcoin nemá schopnosť skutočnú hodnotu nikdy nijako vyprodukovať (či už nejakou službou alebo produktom), táto minca nemá ako zvýšiť svoju hodnotu inak ako špekuláciou a manipuláciou.

Tímy stojace za danými projektami sa zväčša opierajú o to, že v budúcnosti sa snáď pre ich projekt nájde nejaké využitie. Teraz však väčšina z nich nemá ani len produkt, ktorý by fungoval alebo prinášal akúkoľvek hodnotu. To sa väčšine týchto projektov môže stať osudným.

Bitcoin, Ethereum a Litecoin ako záchrancovia

Spoločnosť Invest in Blockchain upozornila aj na fakt, že aj v TOP 100 sa nachádza priveľa projektov, ktoré v skutočnosti nemajú žiadny potenciál ani produkt. Toho sa však nemusia báť kryptomeny ako Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash alebo Zcash. Podľa Invest in Blockchain tieto kryptomeny (a ešte zopár ďalších) majú skutočnú hodnotu, ktorú prejavujú prostredníctvom služieb, ktoré ľuďom ponúkajú.

Práve tieto projekty trpia najmä teraz počas korekcie, ktorá je však potrebná. Je tomu tak preto, že shitcoinov sa treba zbaviť. A to sa určite nedá počas takého rastu ceny, aký sme zažili v decembri a januári, pretože vtedy rástli ceny všetkých kryptomien. Preto je teraz ideálny čas na to, aby sa trh zbavil čo najväčšieho počtu shitcoinov. Rovnako tak aj kryptomien, ktoré nemajú žiadnu hodnotu ani potenciál.

Záver

Aj napriek hrozivému zisteniu spoločnosti Invest in Blockchain treba povedať, že výsledky nemôžu byť pre odborníkov až tak prekvapivé. Stačí sa totižto pozrieť na počet kryptomien, ktoré sú reálne využívané v dnešnom svete a zistíme, že ich ani zďaleka nie je 1500. Rovnako treba poznamenať, že ani spolupráca s inou firmou ešte nezaručuje, že bude daná kryptomena 100% legitímna. Preto buďte veľmi opatrní najmä pri investovaní do projektov, ktoré iba začínajú alebo sú na nízkych miestach na coinwatch a coinmarketcap.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
cryptolinenews.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.