[Správy] Bitmex, Bitcoin breakout a čo bude ďalej • Bitcoin prenikol do Premier League • Nvidia končí s krypto GPU a ďalšie novinky

BITmarkets BITmarkets

Bitmex, Bitcoin breakout a čo bude ďalej • Bitcoin prenikol do britského futbalu • Prvá plne regulovaná banka na svete spustila security token a stablecoin • Nvidia končí s krypto GPU kvôli nízkym ziskom • Čínske Baidu a SoftBank sú lídrami financovania krypto startupu ATP • Bitcoin Cash klesá v prípadoch adopcie i v obchodovaní

Bitmex, Bitcoin breakout a čo bude ďalej

Dnešok bol pre BTC zaujímavý. Dráma sa konala v priebehu niekoľkých minút, kedy BTC získal 400 dolárov. Je pozoruhodné, že sa udalosť stala v rovnakom čase, ako bola kryptoburza Bitmex vypnutá z dôvodu naplánovanej údržby. Naviac Bitmex ohlásil predĺžené prestoje kvôli útoku DDoS. Zatiaľ čo sa Bitmex snažil dostať späť do online, obchodníci v short pozíciách mohli len bezmocne sledovať ako boli ich pozície likvidované.

Ihneď vznikli konšpiračné teórie, pričom niektorí obvinili Bitmex, že kvôli zisku úmyselne udržiaval svoju platformu offline. Niektoré špekulácie obviňujú zamestnancov. Pritom neexistujú žiadne dôkazy. Menej kontroverzné vysvetlenie je, že Bitmex bol skutočne cieľom útoku DDoS.

Čo ďalej? Bez ohľadu na to, ako sa to stalo, bola prekonaná rezistencia na výške 6,600 dolárov, ktorá tvrdo odolávala celé týždne. Mohla teraz stať novým suportom  pre BTC. Udalosti, ktoré sa vyskytli na Bitmexe by mohli spôsobiť to, že SEC odmieta ETF na základe toho, že bitcoin je príliš náchylný na manipuláciu. Keďže sa počet short pozícií BTC blíži k rekordnej výške, obchodníci sú nútení kúpiť viac BTC na pokrytie svojich pozícií, čo by mohlo spôsobiť rast cien Bitcoinu. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

EToro zaplatilo sponzorské zmluvy s UK futbalovými klubmi Bitcoinmi

Platforma eToro včera oznámila, že uzavrela sponzorské obchody so siedmimi futbalovými klubmi Premier League. Kluby, ktoré sa zapojili do dohody s eToro sú Tottenham Hotspur, Crystal Palace, Southampton, Brighton & Hove Albion, Cardiff City, Leicester City a Newcastle United.

Tieto obchody umožnia spoločnosti eToro oveľa väčšiu expozíciu prostredníctvom reklamných tabúľ na štadióne a iných marketingových príležitostí. Generálny riaditeľ  eToro v Spojenom kráľovstve pre The Telegraph uviedol, že sponzorské zmluvy zaplatili v Bitcoinoch. Viac sa dočítate tu: https://www.newsbtc.com/ (v EN)

Prvá plne regulovaná banka na svete spustila security token a stablecoin

Malá krajina Lichtenštajnsko sa rýchlo rozvíja ako jedna z najhorúcejších kryptokrajín, pričom Union Bank AG oznámila, že sa stane prvou plne regulovanou bankou na svete, ktorá sa chystá spustiť svoj vlastný security token a stablecoin. Podľa tlačovej správy podanej 17. augusta 2018 vydala Union Bank tokeny pod dohľadom Financial Market Authority (FMA), finančného strážcu Lichtenštajnska. Zdá sa, že Union Bank je súčasťou paradigmatického posunu Lichtenštajnska a má v úmysle stať sa prvou svetovou investičnou bankou. Banka zatiaľ nepotvrdila, na ktorú fiatovú menu bude stablecoin naviazaný. Predseda predstavenstva M. H. Dastmaltchi vysvetlil kontext platobnej mince:

“Náš fiatom podporovaný Union Bank Payment Coin má potenciál zmeniť prístup k medzinárodnému obchodu a medzinárodným cezhraničným transakciám.”

Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Nvidia končí s krypto GPU kvôli nízkym ziskom

CEO Nvidie Colette Kressa oznámil, že Nvidia, najväčší výrobca grafických kariet, oficiálne ukončila svoj kryptoprojekt. Kressa vysvetlil, že dôvodom je ziskovosť ťažobných čipov zameraných na kryptomeny, ktorá výrazne klesla, keďže cena kryptomien sa posunula smerom dolu.

Jadro problému Nvidie s kryptomenami je v tom, že klesol dopyt po GPU. Existuje len niekoľko tokenov a kryptomien ktoré mineri môžu produkovať s GPU a čipy používané na výrobu grafických kariet majú nedostatok výpočtovej sily. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že pokles záujmu ťažiarov o GPU a grafických kariet pre kryptomining nastal kvôli ich neefektívnosti v porovnaní s ASIC zariadeniami. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v EN)

Čínske Baidu a SoftBank sú lídrami financovania krypto startupu ATP

Marketingový a reklamný startup Atlas protocol (ATP) inkubovaný firmami Nebulas Labs a xGoogler Blockchain Alliance (xGBA) uzatvoril multimiliónové kolo financovania. ATP sa podarilo zabezpečiť investíciu niekoľkých miliónov dolárov. Financovanie viedli SoftBank China Venture Capital (SBCVC), Baidu Ventures (BV), Danhua Capital a Fenbushi Digital. Projekt je zameraný na zlepšenie interaktívnej reklamy, ako aj marketingu v blockchainovom priemysle. Podľa oficiálneho vyhlásenia infraštruktúra, ktorú projekt zamýšľa zaviesť, vytvorí nový model interaktívneho marketingu, ktorý ponúkne originálne mediálne modely na blockchainovom trhu. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

Bitcoin Cash klesá v prípadoch adopcie i v obchodovaní

Firma Chainalysis, ktorá sa zaoberá analýzami blockchainu nedávno vypracovala správu o platbách prijatých 17 najvýznamnejšími kryptoobchodníkmi. V správe sa uvádza, že transakcie Bitcoin Cash (BCH) sa neustále znižujú. Skupina výskumníkov z Chainalysis zaznamenala výrazný pokles transakcií BCH v roku 2018. Zatiaľ čo platby v marci 2018 vzrástli na 10,5 milióna USD, o dva mesiace neskôr tento počet klesol až o 3,7 milióna dolárov . Pokiaľ ide o cenu, BCH klesol o viac ako 75 percent z jeho najvyššej hodnoty, zatiaľ čo BTC bol na tom lepšie s 55-percentným poklesom. BCH však i naďalej ostáva štvrtou najväčšou kryptomenu na svete podľa trhovej kapitalizácie. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.