Elon Musk odstúpi ako generálny riaditeľ Twitteru
Elon Musk odstúpi ako generálny riaditeľ Twitteru. Zdroj: shutterstock.com/Sergei Elagin

Elon Musk je známy predovšetkým vďaka svojim kontroverzným vyjadreniam na sociálnej sieti Twitter. Podľa Forbes je ale pravdepodobné, že práve na Twitteri generálny riaditeľ SpaceX a Tesly odstúpi od svojho vedúceho postu.

Už na konci roka 2022 Elon Musk spustil hlasovanie na tému jeho odstúpenia z postu generálneho riaditeľa sociálnej siete Twitter. Hlasovanie jasne ukázalo, že až 57,5 % hlasujúcich požaduje jeho odstúpenie. Štatistická vzorka je obzvlášť významná, keďže na Elonov status reagovalo až 17,5 milióna ľudí. Viac sa o tejto udalosti môžete dočítať v článku Elon Musk spustil na Twitteri hlasovanie. Odstúpi ako generálny riaditeľ?

Na summite v Dubaji prostredníctvom videohovoru Elon Musk povedal, že potrebuje organizáciu stabilizovať a uistiť sa, že je finančne zdravá. „Myslím si, že ku koncu tohto roka by bolo vhodné nájsť niekoho iného, ​​kto bude riadiť spoločnosť.“ pokračoval Musk.

5 najbohatších ľudí na svete
5 najbohatších ľudí na svete. Zdroj: Forbes

Prečítaj si tiež: Riaditeľ Binance vydal dôležité varovanie. Čo sa deje?

Manipuluje Elon Musk so statusmi?

Najbohatší podnikateľ na svete podľa rebríčku Forbes v minulosti vydal mnohé vyjadrenia, ktoré napokon neboli splnené. Je preto dosť pravdepodobné, že k podobnému scenáru môže dôjsť aj teraz.

Zaujímavosťou je, že každý Elonov tweet automaticky obchádza filtre sociálnej siete, ktoré rozhodujú o tom, ktorý obsah je ten najlepší na zobrazenie. To znamená, že generálny riaditeľ môže napísať čo chce a jeho statusy majú, bez ohľadu na to, najvyššie hodnotenie.

Tieto praktiky vedú k otázkam, či Musk nekúpil Twitter s postrannými záujmami. Dokáže totiž manipulovať s trhom a vnucovať svoje názory druhým. Jasným dôkazom je aj pumpovanie ceny dogecoinu, o ktorom sme vás pravidelne informovali. Dokonca sa špekulovalo aj nad manipuláciou volieb, čo ale nie je potvrdené.

V našom poslednom článku Elon Musk varuje ľudstvo – Umelá inteligencia predstavuje pre civilizáciu najväčšie riziko najbohatší muž na svete vyjadroval svoje posledné obavy. Umelá inteligencia údajne dosiahla veľký pokrok a schopnosti, s ktorými prichádza aj veľké nebezpečenstvo.

Môžeme predpokladať, že Twitter bude mať koncom roka nového generálneho riaditeľa, no s istotou to nemôžeme vedieť ani napriek vyjadreniu Elona Muska. Jeho častá zmena názorov vyvoláva oprávnenú kritiku.

Mohlo by ťa prečítať: Zaujímaš sa o investovanie a chceš si privyrobiť v čase krízy? – Pozývame ťa do investičnej komunity