Na tento signál čakal celý trh – Začal bitcoin nový bullrun?

Novinky Bitcoin zaznamenal nový bullrun
Bitcoin zaznamenal nový bullrun. Zdroj: shutterstock.com/nuttapon averuttaman/Ground Picture
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin nedávno odolával predajnému tlaku zo strany krátkodobých držiteľov, ktorí realizovali januárové zisky. Sentiment ale aj naďalej podľa správy od Finbold zostáva pozitívny a rastúci trend bude pravdepodobne pokračovať. Najnovšie údaje dokonca ukazujú, že najväčšie digitálne aktívum dosiahlo bullish signál, ktorý bol vždy v minulosti predzvesťou nového bullrunu.

Analytik známy pod pseudonymom CryptoCon zverejnil na svojom Twitteri status, kde sa podelil so svojimi sledujúcimi o signál rastúceho cyklu bitcoinu. Investori majú v súčasnosti možnosť kupovať BTC za jeho realizovanú cenu a to aj napriek nepriaznivým trhovým podmienkam.

Prekríženie trhovej ceny zospodu nahor nad realizovanú cenu signalizuje, že priemerná cena, za ktorú investori nakupovali BTC začína byť nižšie, ako cena za ktorú sa bitcoin obchoduje. Inak povedané, bitcoin sa dostáva z pásma podhodnotenia a nerealizované profity narastajú.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin bude naďalej rásť

V článku Kam až bude pokračovať rast bitcoinu? sme sa pozreli aj na krátkodobý cenový vývoj bitcoinu. Predajný tlak totiž nebol dostatočný, čo môže signalizovať pokračujúci rastúci trend. V prípade, že BTC prekoná rezistenciu na hladine 25 000 dolárov, je pravdepodobné, že ďalší vzostup spôsobí zhodnotenie o ďalších 5 000 dolárov. V zóne medzi 25 000 a 30 000 dolárov sa nachádza transakčná medzera, cez ktorú bitcoin vždy v minulosti preletel.

Ak bude analýza analytika CryptoCon naozaj potvrdená, držitelia bitcoinu by sa mali zamerať na špecifiká súčasného cyklu. Kde sa nachádzajú hlavné rezistencie a cenové ciele? Môže bitcoin prekonať nové historické maximum? Koľko percent narastie BTC v ďalšom cykle? Na tieto a mnoho ďalších otázok, nájdete odpovede v článku Návod: Ako obchodovať bitcoin, keď začne nový bullrun?

Podľa údajov z CoinMarketCap sa BTC obchoduje v čase písania článku na cenovej úrovni 24 617 dolárov a trhová kapitalizácia stúpla na úroveň 474,9 miliardy dolárov. Denný objem obchodovania medzitým rapídne klesol na úroveň 18,7 miliárd dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Dokáže bitcoin vyrásť až na 30 000 dolárov?

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.