Elon Musk a Dogecoin
Elon Musk a Dogecoin. Zdroj: Shutterstock.com/KLYONA

Elon Musk nedávno opäť vyjadril svoju podporu Dogecoinu, čo vyvolalo ďalší rast meme mince DOGE. Konkrétne išlo o vyjadrenie, kde spomenul, že Dogecoin pôjde na mesiac, čo znamená, že očakáva raketový rast tejto mince. Okrem toho budúcemu rastúcemu trendu by malo pomôcť aj uľahčenie transakcií na platforme sociálnej siete Twitter vďaka DOGE.

DOGE zaznamenal za posledné 2 týždne rastúci trend v rozsahu 57 % a vytvoril lokálne maximum na hladine 0,11 dolára. Medzitým v čase písania článku cena mierne klesla na 0,10 dolára. Na konci októbra cena vytvorila omnoho silnejší rast hlavne vďaka tomu, že Musk dokončil nákup Twitteru za 44 miliárd dolárov.

Dogecoin spotová cena
Dogecoin spotová cena. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ak Twitter prijme DOGE, cena vyletí

Všetci držitelia meme mince DOGE sú posledné týždne v očakávaní, či Dogecoin bude napokon súčasťou platformy Twitter. Zatiaľ je plán tejto integrácie údajne odložený, na čo reagovala aj cena spomínaným poklesom. Posledné vyjadrenie Muska ale naznačuje, že stále túto mincu podporuje a propaguje.

Ešte minulý rok Musk pre Time Magazine povedal, že Dogecoin je vhodnejší na spracovanie transakcií v porovnaní s Bitcoinom. Krátko na to začiatkom tohto roka spoločnosti SpaceX a Tesla začali prijímať Dogecoin ako spôsob platby. Preto je vysoko pravdepodobné, že sa tak stane aj v prípade Twitteru. To by určite znamenalo, že cena DOGE by opäť vyletela hore.

Rizikom je stále vysoká miera manipulácie s cenou tejto známej meme mince. Ak sa držitelia mince spoliehajú iba na vyjadrenia Elona Muska, tak potom niečo nie je v poriadku. Špekulácia nemôže tvoriť celú vnútornú hodnotu kryptomeny. Zdá sa ale, že v prípade DOGE to tak je a akýkoľvek prudký nárast z minulosti bol sprevádzaný aj prudkým prepadom.

Prečítaj si tiež: Záujem o kryptomenu DOGE narástol o 600 %. Aké sú príčiny?