Psia kryptomena prekvapuje
Psia kryptomena prekvapuje. Zdroj: shutterstock.com/Dominik Belica/wanpatsorn

Kryptomenový projekt Shiba Inu sa aj naďalej teší veľkej popularite zo strany investorov. Aktívna práca vývojárov a neustále aktualizácie pozitívne vplývajú aj na cenový vývoj tokenu SHIB. Táto psia kryptomena zaujala aj populárneho investora Davida Gokhsteina, ktorého názor zverejnil kryptomenový portál u.today.

Psia kryptomena naďalej prekvapuje

Gokhstein uviedol na svojom Twitterovom účte, že ak sa token SHIB dostane na cenu 0,01 dolárov, bude môcť svoj profil vymazať. Táto vtipná reakcia zrejme znamenala, že by sa z neho stal veľmi bohatý človek.

Gokhshtein je známym podporovateľom kryptomien so psou tematikou. Jeho predpoklad je ale v súčasnom rozpoložení veľmi nereálny. Táto kryptomena by totiž musela zo súčasnej úrovne narásť o viac ako 83 200 %. Token SHIB sa v čase písania tohto článku obchodoval na úrovni 0,00001189 dolárov. Od 28. decembra zaznamenal nárast o viac ako 52 %.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Omnoho pravdepodobnejším scenárom môže byť to, že sa token SHIB vráti na svoje historické maximum, ktoré je na úrovni 0,000089 dolárov.

SHIB/USDT
SHIB/USDT 2H TF. Zdroj: TradingView

Pred nedávnom sme vás v našom článku: „Populárny meme coin čaká historická aktualizácia. Príde raketový rast ceny?” informovali o nadchádzajúcej aktualizácii, ktorej cieľom je zníženie transakčných poplatkov a celkové zrýchlenie siete. Shibarium druhej vrstvy môže rast tokenu SHIB urýchliť.

Treba byť však obozretný. Kryptomeny sa aj naďalej radia do skupiny rizikových aktív a projekt Shiba Inu aj napriek vývojovej aktivite nepatrí medzi kryptomeny s dlhou históriou. Podľa portálu CoinMarketCap ide o projekt, ktorý bol založený anonymne v auguste 2020 používateľom so pseudonymom „Ryoshi“. Z tohto hľadiska je tak na mieste byť pri investovaní opatrný.

Čítaj ďalej: Tento metaverzový projekt ťaží zo spolupráce s blockchainom Polygon – dôkazom je nárast o viac ako 100 %