Shiba Inu aktualizácia
Shiba Inu aktualizácia. Zdroj: Shutterstock.com/Lubos Mak / Hernan E. Schmidt

Shiba Inu si získala mnoho podporovateľov na celom svete a do známeho meme coinu investovalo obrovské množstvo investorov. Podľa správy Decrypt tím oznámil beta verziu Shibaria vrstvy 2. Pôjde o historickú aktualizáciu, ktorá by nemala uniknúť pozornosti žiadnemu držiteľovi tejto kryptomeny.

Účelom je minimalizovať náklady a zvýšiť rýchlosť transakcií. V oznámení sa neuvádza presný dátum spustenia, no tím naznačil, že aktualizácia sa blíži ku koncu. Shibarium vrstvy 2 bude prevádzkované a zabezpečené prostredníctvom validátorov, ktorí vkladajú svoje tokeny do stakingu za účelom získania odmeny.

Odmeny prídu vo forme BONE, ktorý predstavuje token riadenia pre decentralizovanú burzu Shiba Swap a zároveň sa stane gasom pre Shibarium. Ďalší token vo forme odmeny bude aj TREAT, ktorý na trh ešte len bude uvedený. Použitie tohto tokenu zatiaľ nie je známe.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bude rásť cena Shiba Inu?

Podľa grafu z TradingView môžeme vidieť, že trhová cena sa v čase písania článku obchoduje na hodnote 0,00001208 dolára. Zároveň sa nachádza na rezistencii, ktorá pozostáva z maxím korekcie. V najbližšom období bude podstatné, aby cena sformovala vyššie lokálne minimum a v konečnom dôsledku prerazí spomínanú rezsitenciu. Cenový cieľ je na hladine približne 0,00001375 dolára.

Kryptomena Shiba Inu
Kryptomena Shiba Inu. Zdroj: TradingView

Okrem toho RSI signalizuje extrémnu prekúpenosť, čo pravdepodobne zapríčiní vytvorenie krátkodobého lokálneho maxima. Podobné fundamentálne správy by z dlhodobého hľadiska mohli podporiť cenový rast. Okrem toho aj technická analýza poukazuje na silnú supportnú zónu, ktorá je na hladine 0,00000800 dolára. Zóna, v ktorej sa cena v súčasnosti nachádza by mohla byť akumulačná oblasť, od ktorej sa bude vyvíjať ďalší bullrun.

Okrem cenového vzostupu využiteľnosť tokenu SHIB výrazne rastie. Ekosystém je na dobrej ceste k adopcii a čaká ho pravdepodobne svetlá budúcnosť. Viac sa o aktivite v ekosystéme môžete dočítať v článku Ekosystém Shiba Inu hýri aktivitou: nové spolupráce signalizujú svetlú budúcnosť kryptomeny.

Podľa údajov z Coinmarketcap sa Shiba Inu nachádza na 13. priečke podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 6,6 miliárd dolárov. Objemy obchodov dosahujú takmer 900 miliónov dolárov.

Aktualizácia Shibarium vrstvy 2 môže byť pre budúci cenový rast kľúčová, no je potrebné myslieť na fakt, že obchodovanie podobných mincí je vysoko rizikové. Investori by mali eliminovať emócie počas obchodovania, ako sme vás informovali už skôr. Práve minca SHIB bola jednou z tých, ktorú obchodníci nakupovali v emócii.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 3 kryptomeny, ktoré majú vysoký potenciál zisku na najbližší mesiac