Ekosystém Polygon prijal do svojich radov metaverzový projekt
Ekosystém Polygon prijal do svojich radov metaverzový projekt. Zdroj: shutterstock.com/A. Solano/MeiU

Ekosystém Polygon patrí v posledných mesiacoch k najaktívnejším projektom. Odborníci dokonca očakávajú, že sa v tomto roku posunie výrazne vpred v rebríčku TOP 10 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Zo spolupráce s touto sieťou ťaží aj metaverzový projekt OrbCity, o ktorom informoval portál Daily Hodl.

Polygon a OrbCity

Čo je to OrbCity?

Podľa oficiálneho webového portálu orbcity.io ide o decentralizovaný metaverzový projekt sektoru LandFi, ktorý doposiaľ pracoval na báze blockchainu Klaytn. Cieľom tohto blockchainu je pracovať na rozširovaní metaverzových projektov a decentralizovaných hier.

Používatelia, ktorí sa zapoja do tohto virtuálneho sveta môžu získať jedinečné pozemky vo forme NFT, ktoré môžu budovať a rozširovať.  Na základe toho získavajú tokeny ORB, ktorými môžu vylepšovať svoje zakúpené NFT pozemky.

Tieto jedinečné pozemky sa dajú zakúpiť na najväčšom NFT trhovisku podľa denných objemov, ktorým je OpenSea. Doposiaľ najdrahší predaj, ktorý sa uskutočnil, bol v celkovej cene 15 ETH, čo pri dnešných cenách predstavuje približne 24 300 dolárov. Za túto cenu sa predal virtuálny pozemok v San Franciscu.

OrbCity
OrbCity. Zdroj: orbcity.io

Na začiatku tohto projektu bolo k dispozícii 1000 pozemkov, ktoré sa budú postupne rozširovať na základe spaľovacieho mechanizmu tokenov ORB a LAY. Je teda čisto na používateľoch, aká časť pozemkov bude odomknutá. Všetko závisí od jednotlivých stratégii používateľov a od toho, ako rýchlo sa budú chcieť rozširovať.

Dôležitým bodom projektu je jeho tokenomika, ktorá je založená na obmedzenej ponuke tokenov ORB. Ich počet sa bude každým rokom znižovať.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Nárast o stovky percent

Projekt OrbCity tak najnovšie prechádza na populárnu sieť Polygon. Od 22. decembra dosiahol token ORB obdivuhodný profit viac ako 524 %. Jeho celková kapitalizácia sa pohybuje na úrovni 186 miliónov dolárov.

ORB/USD
ORB/USD 30m TF. Zdroj: TradingView

O tejto spolupráci informoval prostredníctvom svojho účtu na Twitteri aj samotný spoluzakladateľ siete Polygon Sandeep Nailwal.

Ekosystém Polygon vzbudzuje v radoch fanúšikov kryptomien veľký záujem. Pred nedávnom prešiel dôležitou udalosťou, o ktorej sme vás informovali v našom článku: Blockchain Polygon už za pár dní spustí významný hard fork: čo môžeme od neho očakávať?

Tento hard fork so sebou prináša výrazné zníženie transakčných poplatkov a taktiež odstránenie problémov pri preťažení siete. Ekosystém je plne decentralizovaný, takže sú všetky podobné udalosti vopred odhlasované v komunite.

Čítal ďalej: Riaditeľ JPMorgan označil Bitcoin za podvod a očakáva šialený scenár