Bitcoin už padol o takmer 10 000 $ – Je to šanca nakupovať?

0

Trh s kryptomenami od nedele padá. Bitcoin sa ešte včera ráno obchodoval za 40 000 $ a v čase písania tohto článku je to už 33 700 $. Hĺbka aktuálnej korekcie dosiahla už takmer 10 000 $. Z piatkového historického maxima 42 000 $ Bitcoin klesol na dnešné lokálne minimum 32 300 $ a je dosť možné, že show ešte neskončila.

Nedávno sme sa vás v ankete pýtali, ako hlboko bude ešte pokračovať táto korekcia. Výsledky sú naozaj zaujímavé. Ak ste ešte nehlasovali, tak to môžete urobiť teraz:

Ako hlboko podľa vás Bitcoin padne?

View Results

Loading ... Loading ...
1h BTC/USD - Bitstamp
1h BTC/USD – Bitstamp

Môže vás zaujímať: Detailný návod na anonymné používanie Bitcoinu v roku 2021 – Vláda vás nevyčmuchá!

Ako hlboko môže pokračovať korekcia Bitcoinu? Toto nám prezrádzajú CME gapy

Väčšina našich čitateľov očakáva, že klesneme pod historické maximum z roku 2017 (20 000 $). To je dosť drsná, no zároveň realistická predpoveď. Od septembra minulého roka sme nezaznamenali jedinú väčšiu korekciu a pre trh je dôležité otestovať aspoň raz 20 000 dolárov a potvrdiť, že sa z tej úrovne stal support.

Trhy tiež majú tendenciu uzatvárať gapy, ktoré vznikajú cez víkend na burze CME. Vtedy sa totiž v Amerike neobchoduje a traderi majú voľno. Po Vianociach vznikol najväčší gap v histórii, keď Bitcoin v piatok uzavrel na 23 700 $ a v pondelok sa už obchodoval o 3000 $ vyššie. Veľký gap nájdeme aj medzi hladinami 18 150 – 19 150 dolárov.

BTC futures gapy na burze CME
BTC futures gapy na burze CME

Ak teda stojíme na začiatku veľkej korekcie, veľmi ľahko sa môže stať, že trh zavrie oba spomínané gapy a až potom sa mu otvorí cesta na nové historické maximum. Na tomto webe sme mnohokrát napísali, že v roku 2017 sa aj v dobe najväčšieho rastu bežne vyskytovali korekcie o 30-40 %. Nie je to teda nič neobvyklé.

Ak by Bitcoin nakoniec dosiahol spomínaných 18 150 $, bol by to už dosť brutálny prepad, no trhy sú posledné dva mesiace extrémne prepálené, takže treba sa pripraviť na všetko. Ani tak veľká korekcia však nič nemení na fakte, že z dlhodobého hľadiska sú kryptomeny bullish a Bitcoin samotný má obrovský rastový potenciál. Stále viac ho nakupujú aj inštitucionálni investori, ktorí iste tento prepad využijú na doplnenie svojich portfólií.

Čo robiť, ak bude Bitcoin ďalej padať?

V prípade, že príde skutočne veľký prepad, sa netreba zľaknúť, zbytočne panikáriť a predať v strate. Práve naopak, pôjde o skvelú príležitosť prikúpiť za dobrú cenu! Samozrejme za predpokladu, že investujete peniaze, ktoré si môžete dovoliť stratiť. Nikdy do kryptomien nedávajte priveľa! Zradia vás emócie a zbytočne narobíte plno chýb!

Chcete okrem Bitcoinu dokúpiť aj nejaké ďalšie kryptomeny? V našej VIP skupine denne analyzujeme Bitcoin a 4 vybrané altcoiny. Snažíme sa vytipovať zaujímavé príležitosti na nákup, či predaj. Ak si chcete zlepšiť prehľad o trhu a rozšíriť obzory, určite zvážte kúpu členstva. Prístup do VIP skupiny na tri mesiace teraz môžete získať so zľavou 20%!

>>>Pozrieť si ponuku členstiev<<<

Nekupujte mačku vo vreci! Dnešnú VIP analýzu sme pre vás sprístupnili úplne ZDARMA, tak na sa na ňu pozrite, ak vás to zaujíma:

Analýza BTC, ETH, XRP, XLM, ALGO – Na akej cene sa zastaví korekcia?

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre