Bývalý riaditeľ FTX ma ďalšie obvinenia
Bývalý riaditeľ FTX ma ďalšie obvinenia. Zdroj: shutterstock.com/ioda

Pôvodne mal celkovo dostať až 100 rokov väzenia. Súd s bývalým majiteľom burzy FTX sa blíži. A nie len jeden. Celkovo má na krku už 12 obvinení. Kryptomenová komunita ale žiada doživotie, pretože spáchal s veľkou pravdepodobnosťou zatiaľ historicky najväčší kryptomenový podvod.

Ako píše portál news.bitcoin, obvinenia zahŕňajú prevádzkovanie nelicencovaného obchodu s prevodom peňazí a sprisahanie s cieľom spáchať bankový podvod. Jeho najväčší zločin je, že cez burzu FTX okradol ľudí o 8 miliárd dolárov. Do obvinení je zahrnutý taktiež projekt Alameda Research.

Ako vyzerá celý spor okolo burzy FTX

Žaloby a obvinenia sa valia na ex-riaditeľa bývalej druhej najväčšej kryptomenovej burzy. Peniaze klientov používal na súkromne účely a napríklad za ne nakupoval nehnuteľnosti, ako sme zistili ešte v novembri: Nový šéf skrachovanej kryptomenovej burzy FTX: Firmu v takto zlom stave som ešte nevidel!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Sam Bankman-Fried minulý mesiac šokoval vyjadrením, že za pádom FTX je riaditeľ konkurenčnej burzy Binance. Zároveň dodal, že FTX má stále veľký majetok, cez ktorý burza bude schopná vyplatiť väčšinu záväzkov. Pokiaľ by fungovala o niekoľko týždňov dlhšie, tak z poplatkov by získala dostatok peňazí na všetky úhrady. Preto sa aj špekuluje o znovuobnovení celého projektu. Po škandáloch ale potenciál môžeme hodnotiť ako veľmi slabý.

V prípade Mt. Gox veritelia ani po 10 rokoch sa nedostali ku peniazom. Podobne sa to môže naťahovať aj u burzy FTX. Likvidácia firmy je veľmi zdĺhavý proces a najprv sa bude musieť rozpredať majetok v hodnote niekoľko miliárd dolárov, ktorý má burza stále v rezervách.

Prečítaj si aj: Aktuálne: Bitcoin začal masívne klesať