Ukradol 8 miliárd dolárov – Najväčší kryptomenový zločinec má na krku už 12 obvinení

Novinky Bývalý riaditeľ FTX ma ďalšie obvinenia
Bývalý riaditeľ FTX ma ďalšie obvinenia. Zdroj: shutterstock.com/ioda
BITmarkets BITmarkets

Pôvodne mal celkovo dostať až 100 rokov väzenia. Súd s bývalým majiteľom burzy FTX sa blíži. A nie len jeden. Celkovo má na krku už 12 obvinení. Kryptomenová komunita ale žiada doživotie, pretože spáchal s veľkou pravdepodobnosťou zatiaľ historicky najväčší kryptomenový podvod.

Ako píše portál news.bitcoin, obvinenia zahŕňajú prevádzkovanie nelicencovaného obchodu s prevodom peňazí a sprisahanie s cieľom spáchať bankový podvod. Jeho najväčší zločin je, že cez burzu FTX okradol ľudí o 8 miliárd dolárov. Do obvinení je zahrnutý taktiež projekt Alameda Research.

Ako vyzerá celý spor okolo burzy FTX

Žaloby a obvinenia sa valia na ex-riaditeľa bývalej druhej najväčšej kryptomenovej burzy. Peniaze klientov používal na súkromne účely a napríklad za ne nakupoval nehnuteľnosti, ako sme zistili ešte v novembri: Nový šéf skrachovanej kryptomenovej burzy FTX: Firmu v takto zlom stave som ešte nevidel!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Sam Bankman-Fried minulý mesiac šokoval vyjadrením, že za pádom FTX je riaditeľ konkurenčnej burzy Binance. Zároveň dodal, že FTX má stále veľký majetok, cez ktorý burza bude schopná vyplatiť väčšinu záväzkov. Pokiaľ by fungovala o niekoľko týždňov dlhšie, tak z poplatkov by získala dostatok peňazí na všetky úhrady. Preto sa aj špekuluje o znovuobnovení celého projektu. Po škandáloch ale potenciál môžeme hodnotiť ako veľmi slabý.

V prípade Mt. Gox veritelia ani po 10 rokoch sa nedostali ku peniazom. Podobne sa to môže naťahovať aj u burzy FTX. Likvidácia firmy je veľmi zdĺhavý proces a najprv sa bude musieť rozpredať majetok v hodnote niekoľko miliárd dolárov, ktorý má burza stále v rezervách.

Prečítaj si aj: Aktuálne: Bitcoin začal masívne klesať

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul