Kauza burzy FTX
Kauza burzy FTX. Zdroj: shutterstock.com/Rcc_Btn

Po odstúpení Sama Bankmana-Frieda prichádza do vedenia John Ray. Hneď prvý deň vo vedení zostal zhrozený z toho, ako burza v minulosti fungovala. V záznamoch sa dokonca našlo využitie finančných prostriedkov na súkromne účely ako nákup nehnuteľností na Bahamách.

Peniaze sa použili na súkromné účely

Okrem podivných transakcií, keď sa peniaze klientov mali použiť na súkromne účely podľa účtovných záznamov firma mala kolaborovať nezákonne s ďalšími firmami v sieti FTX. Podľa zdroja z CoinDesk používali nezabezpečené a zdieľané e-mailové účty na prístup k súkromným kľúčom.

Celá sieť firiem, medzi ktorými sa presúvali prostriedky klientov burzy FTX, je taká veľká, že je otázne, či vôbec nový riaditeľ zistí, kde financie skutočne skončili. Už v minulosti sme informovali o podivných transakciách, ktoré odišli v čase krachu z burzy FTX do dcérskej spoločnosti Alameda.

V účtovníctve chýbajú záznamy o použití peňazí na súkromne účely, ku ktorým chýba doklad o pôžičke, respektíve akýkoľvek iný doklad, ktorý by legitimizoval platbu.

Kauza FTX je veľmi podobná Bitconnectu. V tom čase rovnako ľudia počas roku 2017 vkladali veľké prostriedky a o všetko prišli. Burzy majú držať peniaze svojich klientov v bezpečí na maximálne zabezpečených peňaženkách. Namiesto toho si súkromne kľúče zdieľali medzi firmami a manažmentom.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance