Aktuálna správa na Kryptomagazíne
Aktuálna správa na Kryptomagazíne

Bitcoin aj dnes pokračoval v poklese. Od posledného maxima je už o 2 000 dolárov nižšie. Podľa portálu cointelegraph.com cena reagovala na PCE vyhlásenie v USA. Inflácia sa očakávala oveľa nižšia, ako je v skutočnosti. To spôsobilo paniku na trhoch.

Čo sa aktuálne deje na trhu a prečo bitcoin klesá?

Ako sme informovali v poslednom článku, bitcoin po 3 mesačnom raste je pripravený na korekciu a môže spadnúť až na 20 000 dolárov: Riziko pádu sa zvyšuje – Bitcoin stratil rastovú silu.

Bitcoin padá dole
Bitcoin padá nadol. Zdroj: tradingview.com
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Aktuálne sa naša analýza napĺňa a najznámejšia kryptomena pokračuje v poklese, ktorý sa začal v utorok. Poklesu pomohla aj dnešná správa indexu amerických osobných spotrebných výdavkov (PCE), ktorá je na hodnote 4,7 %. Očakávalo sa, že bude iba 4,3 %. Inflácia je ale oveľa vyššia, čo predstavuje negatívnu správu.

V poklese pokračujú aj najväčšie americké indexy. S&P500 od posledného vrcholu klesol o viac ako 5 %. Len dnes odpísal 1 %. Podobne sú na tom aj US100 a US30. V rovnakom čase klesá aj zlato, ktoré odpísalo tento mesiac už 7 %.

Po vydarenom minulom mesiaci na trhu prebieha zdravá korekcia, ktorá môže pokračovať aj celý ďalší mesiac.

Prečítaj si aj: Ticho pred búrkou? Väčšina bitcoinov v tichosti spí