Twitter a Bitcoin
Twitter a Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/24K-Production

Podľa spoločnosti MacRumors obsahuje najnovšia beta verzia systému Twitter pre iOS riadky kódu, vďaka ktorým sa Bitcoin stane súčasťou „Tip Jar“. Generálny riaditeľ Twitteru Jack Dorsey predtým naznačil, že na odmeňovaní Bitcoinami sa už pracuje.

Twitter v máji predstavil Tip Jar ako spôsob, akým môžu užívatelia odmeňovať tvorcov obsahu na obľúbenej platforme sociálnych médií. Ak sú správy o prijatí BTC pravdivé, potom budú ku Cash App, PayPal a Venmo pridané BTC ako možnosti platby aj na Tip Jar.

V rámci zavedenia môže Twitter poskytnúť stručný návod o BTC a Lightning Network. Podľa časti textu citovaného spoločnosťou MacRumors bude funkcia odmeňovania Bitcoinami využívať „generovanie bitcoinových lightning faktúr“. Všetko pomocou platobnej brány Lightning Network Strike.

Prečítaj si taktiež – Zakladateľ Twitteru opäť útočí na Ethereum a vyzdvihuje Bitcoin!

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

StormGain

Sú kryptomeny pre Twitter budúcnosťou?

Funkcia pre BTC na Twitteri je poslednou správou zo série adopcie zameranej na BTC pre giganta sociálnych médií. Začiatkom augusta šéf Twitteru a Square oznámil plány na vybudovanie decentralizovanej burzy za pre Bitcoin.

Dorsey už skôr opísal Bitcoin ako kľúč k budúcnosti Twitteru. Uviedol zámer spoločnosti integrovať BTC do služieb, ako sú obchod a predplatné. Odmeňovanie Bitcoinom na Twitteri prostredníctvom Lightning Network potvrdí aj plány na integráciu LN do platformy sociálnych médií, ktorá sa začala prvýkrát v júni.

Mohlo byťa zaujímať – Analýza BTC – dominancia klesá a cena pokračuje v sideway štruktúre

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.