twitter bitcoin

Generálny riaditeľ Twitteru Jack Dorsey vidí budúcnosť kryptomien na čele s Bitcoinom v integrácií do služieb, aké predstavuje Twitter Tip Jar alebo Super Follows.

„Bitcoin je najväčšou svetovou kryptomenou, ktorá bude mať zásadný vplyv na budúcnosť Twitteru,” vyhlásil Jack Dorsey.

O zakladateľovi Twitteru je známe, že je veľkým fanúšikom kryptomien, osobitne Bitcoinu. Aj preto jeho vyhlásenia nie sú ničím prekvapivé. Bitcoin bude súčasťou budúcnosti, ktorá dokáže jeho potenciál využiť ku transformácií produktov a služieb ako Twitter.

Môže vás zaujímať: Bitcoin sa čoskoro vráti späť na 40 000 dolárov – Ukazuje to tento model!

Bitcoin ako základ sociálnych médií

Jack Dorsey v rozhovore s investormi zdôraznil, že väčšina inovácií s podporou BTC je nad rámec samotnej digitálnej meny. Twitter sa totižto zaviazal decentralizovať sociálne médiá a zabezpečiť viac ekonomických stimulov.

StormGain

„Myslím si, že pre spoločnosť Twitter a jej akcionárov je nesmierne dôležité, aby sme sa naďalej zaoberali touto možnosťou, a hlavne do nej musíme investovať značnú časť prostriedkov.“

Aktuálne prebieha do konca tohto mesiaca 50 % zľava na všetky naše VIP balíky členstiev. Pridaj sa k nám do skupiny a naučíš sa aj sám robiť takéto analýzy. Pochopíš, ako funguje trh, a hlavne naši traderi budú tvoja pomocná ruka pri tvorbe obchodného systému. »»Objednať prístup do VIP členstva!««

Prečítaj si aj našu analýzu na altcoiny Ethereum a Litecoin:Analýza Ethereum a Litecoin – Trh ožíva a smeruje späť na rezistencie

Twitter nie je jediný, Facebook pripravuje svoju vlastnú digitálnu menu

Dorsey ďalej poznamenal, že Twitter nie je jediná spoločnosť z oblasti sociálnych médií, ktorá sa touto tematikou zaoberá. Vyzdvihol najmä Facebook, ktorý usilovne vyvíja ich vlastnú digitálnu menu, pričom samotné uvedenie kryptomeny s názvom Diem by malo byť ešte tento rok. Rozdielom však je, že Twitter sa zameriava len na BTC a nie na vývoj iných coinov.

„Bitcoin musí byť uznávaný. A myslím si, že je to správna cesta. Naše zameranie sa teda bude nakoniec týkať iba Bitcoinu.“

Oznámenie od Dorseyho prišli práve po tom, čo absolvoval rozhovory na virtuálnom podujatí “The ₿ Word”, kde spolu s Elonom Muskom diskutovali o možnej integrácií Bitcoinu do Twitteru. Okrem iného uviedol, že ak by Bitcoin vznikol ako prvý, malo by to zásadný vplyv na dnešné sociálne médiá.

O tejto udalosti sme vás informovali v našom článku, ktorý si môžete prečítať tu: Elon Musk prezradil, kedy Tesla obnoví platby v BTC – Dôvod? Bitcoin je ekologickejší!

Jack Dorsey je jedným z hlavných zástancov Bitcoinu, ktorý už v minulosti opakovane uviedol, že Bitcoin bude jednotnou menou internetu od roku 2018. Je majiteľom spoločnosti Square, ktorá vo veľkom investuje do kryptomien. Posledné veľké investície do BTC prišli v roku 2020, a to 50 miliónov USD a následne v roku 2021 ďalších 170 miliónov USD.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.