Tron využije cloud computing od Baidu – znamená to predzvesť vzájomnej spolupráce na projekte Super Chain?

BITmarkets BITmarkets

Včera sme vám priniesli informáciu, že Tron oznámil spoluprácu s veľkou spoločnosťou, vďaka ktorej by táto kryptomena mohla získať vyššiu hodnotu. Po tweete CEO Tronu Justina Suna sa v komunite šírili tipy a špekulácie o utajovanej spoločnosti. Dnes vyšlo najavo, že ide o čínskeho technologického IT gignata Baidu, čo je skvelé. Menej dobrou správou je však druh samotnej spolupráce.

Ešte včera sa komunita domnievala, že ak Tron ohlási spoluprácu s Baidu, mohla by z toho vzniknúť integrácia TRX, respektíve jeho využívanie v samotnom prehliadači tejto IT firmy. Vzhľadom na to, že Baidu používa približne 525 miliónov ľudí a má markantný podiel na trhu, očakávania sa adekvátne premietli aj do možného rastu samotného TRX.

Cloud computing od Baidu

Podľa aktuálnej správy vydanej portálom Odaily však oznámené partnerstvo oboch strán nie je nič iné ako jednoduchý nákup cloud computingu. Ide teda o poskytovanie služieb alebo programov uložených na serveroch na internete s tým, že používatelia k nim môžu pristupovať napríklad pomocou webového prehliadača alebo klienta danej aplikácie, a používať ich prakticky odkiaľkoľvek.

Partnerstvo medzi spoločnosťou Baidu a Tronom je teda v zásade o tom, že Tron kupuje cloud computing od spoločnosti Baidu. Strany neuzatvorili žiadny kontrakt týkajúci sa blockchain technológie, ktorú by Tron mohol dodať. Na základe zverejnených informácií bude priestor, ktorý Baidu poskytne, pravdepodobne slúžiť Tronu na testovanie siete, respektíve jej súčastí.

Mohlo by vás zaujímať: Úspešný prehliadač Opera sa zaujíma o blockchain

„Blockchain as a Service” a „Super Chain”

Vo vyhlásení sa však zmieňuje aj blockchain projekt Baidu, ktorý nesie označenie Super Chain. Práve ten by v budúcnosti mohol priniesť úžitok pre TRX. Super Chain je totižto podľa čínskeho IT giganta protokol založený na technológii blockchain, ktorá je súčasťou riešenia „Blockchain as a Service.”

Baidu sa teda zameriava na spojenie blockchain riešení pre zákazníkov a na prenájom cloud computingu v jednom. Ak sa tento projekt osvedčí, je vysoká pravdepodobnosť, že Tron bude zastávať v celom procese značnú úlohu.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Aj keď si komunita predstavovala pravdepodobne užší spôsob spolupráce či vzájomnej integrácie týchto dvoch spoločností, aj takýto krok sa môže vnímať ako vstupná brána Tronu a TRX k väčšej členskej základni. S BitTorrentom a s projektom Atlas im to vyšlo hneď, s Baidu si budeme musieť istú chvíľu ešte počkať.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
sludgefeed.com
cryptoglobe.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.