Úspešný prehliadač Opera sa zaujíma o blockchain

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Úspešný prehliadač Opera teraz spolupracuje s firmou Ledger Capital, zameranou na poradenské a finančné služby v oblasti blockchainu. Cieľom je preskúmať možné využitie blockchainu. 

Blockchain v Opere

Podľa oznámenia sa obe spoločnosti snažia preskúmať možnosti blockchainu a využitie tejto technológie v rámci produktov spoločnosti Opera a jej ekosystému. Tento krok je logickým pokračovaním spoločnosti Opera v integrácii nových technológií.

https://twitter.com/Ledgercap/status/1045709562161102849

Vstavaná kryptopeňaženka

Opera sa už stala prvým významným webovým prehliadačom, ktorý ponúkol vstavanú kryptopeňaženku. Charles Hamel, produktový šéf kryptopeňaženky spoločnostiOpera,uviedol, že:

“Platenie pomocou kryptopeňaženky je ako posielanie digitálnych peňazí priamo z telefónu … Tým sa otvoria nové možnosti pre obchodníkov i tvorcov obsahu.”

Opera tento mesiac spustila špeciálnu edíciu svojho desktopového webového prehliadača “Labs” so vstavanou kryptopeňaženkou.

Viac informácií tu: Opera spustí desktop klienta so vstavanou kryptopeňaženkou

Ad-block proti neautorizovanej ťažbe kryptomien

V decembri minulého roka predstavila spoločnosť Opera integrovaný ad-block proti neautorizovanej ťažbe kryptomien prostredníctvom prehliadačov (tzv. malware cryptojacking) pre svoj desktopový prehliadač a následne ho rozšírila i do mobilného prehliadača.

K tejto téme viac informácií tu: Ad-block od Opery vás ochráni pred webovými minermi

Záver

Opera od svojho založenia v roku 1995 neustáva v rozvoji. V roku 2017 spoločnosť údajne získala prevádzkové výnosy vo výške 128,9 miliónov dolárov a čistý zisk vo výške 6,1 miliónov dolárov, zatiaľčo používateľská základňa v prvom štvrťroku roku 2018 činila 322 miliónov ľudí po celom svete. V júni roku 2018 podala spoločnosť žiadosť o IPO v USA, na základe ktorej chce firma získať až 115 miliónov dolárov. Úspešná integrácia blockchainovej technológie by mohla firme veľmi výrazne pomôcť v ďalšom vývoji a raste.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroj: Cointelegraph.com

Naše najnovšie video:

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazín napísala Denisa F.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka