Úspešný prehliadač Opera teraz spolupracuje s firmou Ledger Capital, zameranou na poradenské a finančné služby v oblasti blockchainu. Cieľom je preskúmať možné využitie blockchainu. 

Blockchain v Opere

Podľa oznámenia sa obe spoločnosti snažia preskúmať možnosti blockchainu a využitie tejto technológie v rámci produktov spoločnosti Opera a jej ekosystému. Tento krok je logickým pokračovaním spoločnosti Opera v integrácii nových technológií.

Vstavaná kryptopeňaženka

Opera sa už stala prvým významným webovým prehliadačom, ktorý ponúkol vstavanú kryptopeňaženku. Charles Hamel, produktový šéf kryptopeňaženky spoločnostiOpera,uviedol, že:

“Platenie pomocou kryptopeňaženky je ako posielanie digitálnych peňazí priamo z telefónu … Tým sa otvoria nové možnosti pre obchodníkov i tvorcov obsahu.”

Opera tento mesiac spustila špeciálnu edíciu svojho desktopového webového prehliadača “Labs” so vstavanou kryptopeňaženkou.

Viac informácií tu: Opera spustí desktop klienta so vstavanou kryptopeňaženkou

Ad-block proti neautorizovanej ťažbe kryptomien

V decembri minulého roka predstavila spoločnosť Opera integrovaný ad-block proti neautorizovanej ťažbe kryptomien prostredníctvom prehliadačov (tzv. malware cryptojacking) pre svoj desktopový prehliadač a následne ho rozšírila i do mobilného prehliadača.

K tejto téme viac informácií tu: Ad-block od Opery vás ochráni pred webovými minermi

Záver

Opera od svojho založenia v roku 1995 neustáva v rozvoji. V roku 2017 spoločnosť údajne získala prevádzkové výnosy vo výške 128,9 miliónov dolárov a čistý zisk vo výške 6,1 miliónov dolárov, zatiaľčo používateľská základňa v prvom štvrťroku roku 2018 činila 322 miliónov ľudí po celom svete. V júni roku 2018 podala spoločnosť žiadosť o IPO v USA, na základe ktorej chce firma získať až 115 miliónov dolárov. Úspešná integrácia blockchainovej technológie by mohla firme veľmi výrazne pomôcť v ďalšom vývoji a raste.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroj: Cointelegraph.com

Naše najnovšie video:

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazín napísala Denisa F.