TRON dnes odhalí novinky projektu Atlas – zareaguje cena TRX?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Keď v júni tohto roku sfinalizoval TRON kúpu peer-to-peer siete BitTorrent, mnohí fanúšikovia tejto kryptomeny očakávali, že táto akvizícia pohne s cenou TRX tým správnym smerom. Tá však naďalej pozvoľne klesá, ale zmenu by mohol priniesť projekt Atlas, ktorý bol prvý krát Justinom Sunom predstavený v strede leta.

Nový spôsob distribúcie obsahu

Na dnes, 28. septembra oznámil dev team TRONu, že odhalí novinky týkajúce sa projektu Atlas. Ten má byť v budúcnosti predstaviteľom distribúcie obsahu založeným na spolupráci siete TRON a peer-to-peer siete BitTorrent, ktorá má vyše 100 miliónov aktívnych používateľov. Použitím BitTorrentu a natívneho tokenu chce dev team TRONu vyriešiť súčasné obmedzenia týkajúce sa zdieľania obsahu. Podľa slov spoločnosti tento projekt vytvorí nový typ ekonomiky, v ktorej si používatelia môžu vymieňať dáta v globálnom meradle.

Justin Sun, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti TRON sa k projektu Atlas vyjadril slovami:

„Projekt Atlas je základom pre nový spôsob distribúcie obsahu. Náš produkt bude disponovať rýchlejším sťahovaním a vyšším množstvom seedov. Je prispôsobený svetu, v ktorom dnes žijeme: mobilný, prepojený a transparentný. Našim cieľom je pomôcť všetkým tvorcom obsahu odstrániť sprostredkovateľa a umožniť im distribuovať svoj obsahu priamo koncovým používateľom.”

Mohlo by vás zaujímať: O BitTorrent malo záujem aj NEO – ponúkalo o 50 miliónov USD viac ako Tron

Princíp Atlasu

Jednou z myšlienok a princípov, ktorú Atlas prináša, je možnosť, že klienti, ktorí si budú chcieť obsah stiahnuť skorej, zaplatia jeho tvorcom prostredníctvom tokenov. Na druhej strane, možnosť zárobku sa naskytne aj ľuďom, ktorí si už daný obsah stiahnu. Za predpokladu, že ho po stiahnutí budú naďalej zdieľať.

Vďaka tomuto systému odmeňovania budú obe strany motivované, čo v konečnom dôsledku povedie jednak k dlhšej dostupnosti obsahu a aj rýchlejšiemu prenosu.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=190&v=n_BA8tUlRLA

Cieľom TRONu je urobiť BitTorrent rýchlejším a jednoduchším na použitie. Aj kvôli tomu pristúpili k riešeniu, ktoré zahŕňa vývoj tohto klienta pre desktop aj mobilne zariadenia.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Justin Knoll, vedúci projektu Atlas, je presvedčený, že na trh prichádzajú s niečím skutočne prevratným a dodáva:

„Projekt Atlas je v oblasti torrentov evolúciou. Nie revolúciou. So skúsenosťami, ktorými TRON disponuje v oblasti technológie blockchain a dev tímom pracujúcim na tomto projekte sme presvedčení, že už v priebehu pár mesiacov predstavíme vynikajúci produkt.”

Záver

TRON, ktorý bol založený len pred približne jedným rokom toho stihol už skutočne veľa. Úspešne prešiel na vlastný MainNet, koncom leta spustil Tron Virtual Machine a v neposlednom rade kúpil BitTorrent. Orientácia dev tímu na dApps, rýchle transakcie a celkovo decentralizované riešenia je zrejmá.

A to sú presne tie oblasti, ktorými by mohol predčiť svojich konkurentov. Ostatne sám Justin Sun sa rád necháva počuť, o koľko je TRON rýchlejší v porovnaní s Ethereom a koľko aktívnych dApps na jeho sieti beží.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
bittorrent.com
ethereumworldnews.com
globalcoinreport.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.