Spolupráca Tronu a Baidu môže rapídne zvýšiť cenu TRX

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Justin Sun na svojom Twitter účte zverejnil informáciu, že Tron pracuje na partnerstve s jedným z najväčších subjektov na svete, čo sa zisku týka. Špekuluje sa, že by mohlo ísť o čínsku IT spoločnosť Baidu, ktorá sa špecializujúe na vývoj internetových služieb.

Baidu – Čínsky Google

Čínska nadnárodná technologická spoločnosť Baidu, ktorá bola založená v roku 2000, je známa predovšetkým svojim internetovým vyhľadávačom, ktorý využíva takmer 70 % čínskej populácie.

Vzhľadom na to, že Čína má v súčasnosti viac ako 750 miliónov používateľov internetu, je celkom ľahké pochopiť, prečo má Baidu silné slovo aj na medzinárodnej scéne. Na porovnanie, vyhľadávač od Alibaby, Shenma, ktorý je druhý najpoužívanejší v tejto krajine, má len 14 % podiel.

Masívny nárast potenciálnych klientov

Ak by sa teória spojenia Tronu a Baidu potvrdila, táto kryptomena by zažila pravdepodobne masívny nárast na cene. Ako bolo spomenuté vyššie, Baidu disponuje enormne veľkou členskou základňou. Ak by Justin Sun presvedčil vrchných predstaviteľov Baidu k spolupráci, mohol by jeho projekt do značnej miery ťažiť z masívneho prílivu nových klientov. A to je presne to, o čo sa (okrem iného) každý projekt v kryptosvete snaží.

https://twitter.com/coinness/status/1050630825660768256

Napokon, nie je to tak dávno, čo Tron kúpil BitTorrent, peer-to-peer službu na zdieľanie obsahu. Týmto krokom získal prístup k približne 100 miliónom ľudí, ktorí túto službu využívali na dennej báze. Ak k tomu prirátame 525 miliónov občanov Čínskej republiky, ktorí využívajú Baidu, dostaneme už zaujímavý počet potenciálnych používateľov TRX. Samozrejme, stále sa bavíme v potenciálnej rovine. Určite nie každý užívateľ BitTorrentu a Baidu začne TRX aktívne využívať. Každopádne, počet ľudí, ktorých by Tron týmto krokom dokázal osloviť, je obrovský.

V spojitosti s kryptomenami a technológiou blockchain treba v prípade Baidu dodať, že spolupráca s Tronom by nebola ich prvý „dotykom” s kryptosvetom.

Mohlo by vás zaujímať: Tron: Vďaka Odyssey 3.1 budeme 200x rýchlejší ako ETH a 100x lacnejší ako EOS

Baidu a blockchain

Baidu spustil toto leto v rámci platformy na zdieľanie fotografií svoj vlastný token, ktorý dostal označenie Totem Point. Celkové množstvo mincí v obehu je nastavené na 4 miliardy, pričom tvorcovia zaviedli 4,5 % mieru inflácie. Používanie Totem Pointu má užívateľov tejto blockchain platformy motivovať, aby zdieľali len originálne fotografie a nedochádzalo k falšovaniu. Daný systém by mal zároveň chrániť aj duševné vlastníctvo autora danej fotografie.

Celý princíp je postavený na nahratí fotografie na platformu, kde validátori blockchainu (napr. organizácie na ochranu autorských práv) overia originálnosť obrázkov. Ak sú schválené, informácie sa uložia na blockchain, vďaka čomu vytvárajú overiteľné údaje, ktoré by mohli byť dôležité v prípade neskoršieho sporu o autorské práva.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Aj keď väčšina komunity tipuje za tajomnú spoločnosť, s ktorou Tron nadviaže spoluprácu, Baidu, objavujú sa názory, že by sa ňou mohla stať aj spoločnosť First Data (FDC). Tá sa zameriava na poskytovanie finančných služieb, pričom vlastní firmu Clover, hlavného výrobcu POS terminálov. A Tron len pár dní dozadu oznámil, že vďaka aplikácii Poppy a Clover terminálom môžu zákazníci platiť za tovar a služby priamo prostredníctvom TRX.

Nech bude výsledkom spolupráca s akoukoľvek spoločnosťou, Justin Sun svojim tweetom dosiahol to, čo chcel. Aby sa o Trone hovorilo. Ako sa mu to podarilo si môžete pozrieť na grafe nižšie. Čísla hovoria jasne…

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
zycrypto.com
cryptoglobe.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.