Prinesú ETF so sebou ešte viac volatility?

Novinky Spôsobia ETF viac alebo menej volatility?
Spôsobia ETF viac alebo menej volatility? Zdroj: Shutterstock.com/Rokas Tenys
BITmarkets BITmarkets

Volatilita sa často uvádza ako najväčší problém kryptomien. Sú ľudia, ktorí si práve kvôli volatilite nikdy nekúpia žiadnu kryptomenu. Ceny kryptomien sa dajú odhadovať pomerne ťažko. Rovnako sa nedá ani presne predpovedať ako veľmi klesnú alebo stúpnu a čo pohyb kryptomien naštartuje. O ETF si veľa ľudí myslelo, že prinesú menej volatility. Avšak Andreas Antonopoulos má iný názor.

Môže byť kryptomenový trh ešte volatilnejší?

Brian Kelly, CEO BKCM, sa pre CNBC a ich reláciu Fast Money vyjadril, že rast Bitcoinu na začiatku augusta bol spôsobený práve veľkými očakávaniami ohľadom ETF. Pôvodný návrh bratov Winklevossov bol zamietnutý. SEC (Security and Exchange Commision) v USA však nevylúčil možnosť uvedenia tohto investičného nástroja do zhruba roku a pol.

Po oficiálnom zamietnutí tak cena Bitcoinu výrazne klesla. A to ETF ešte ani nie sú na trhu a volatility je viac ako dosť. Presne na to narážal aj Andreas Antonopoulos, jeden z najväčších podporovateľov Bitcoinu si myslí, že exchange-traded fund (fondy obchodované na burze) nemusia ani zďaleka priniesť taký efekt, ako si ľudia myslia.

„Všetci sú veľmi nadšení ohľadom ETF. To, čo sme videli na iných trhoch by sa pravdepodobne zopakovalo aj pri kryptomenách. Akonáhle sa pri akejkoľvek komodite začalo obchodovať s ETF, cena danej komodity radikálne vystrelila. Bolo tomu tak, lebo si ju mohlo dovoliť kúpiť oveľa viac ľudí. Na druhú stranu však treba povedať, že možnosť kupovať tento investičný nástroj dáva moc do rúk inštitucionálnych investorov. Ich moc na ovládanie trhu tým pádom rastie, čo môže negatívne ovplyvniť cenu komodity.”

Aj keby nemal Andreas Antonopoulos priamo v tomto pravdu, určite nám ešte ETF volatilitu prinesú. Dá sa totižto predpokladať, že s blížiacim sa termínom ETF bude opäť narastať aj cena BTC. A je takisto veľmi pravdepodobné, že ak by boli ETF zamietnuté tak by cena opäť klesla. Naopak ak by ETF boli prijaté cena by pravdepodobne poriadne vystrelila.

Záver

Je viac ako pravdepodobné, že čím viac klasických investičných nástrojov sa dostane do kryptomenového sveta, o to menej bude volatilita klesať. Avšak dovtedy je veľmi pravdepodobné, že nás čaká veľká volatilita. To môžeme očakávať aj v prípade ETF, ktoré nám už začiatkom tohto mesiaca, že vedia poriadne zatriasť cenou Bitcoinu.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ccn.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI