O BitTorrent malo záujem aj NEO – ponúkalo o 50 miliónov USD viac ako Tron

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Tron, ktorý v tomto roku kúpil známu peer-to-peer platformu slúžiacu na zdieľanie obsahu – BitTorrent nebol jediným uchádzačom o akvizíciu tejto legendy. Na základe interných dokumentov, ktoré prenikli na verejnosť sa objavila informácia, že o BiTorrent sa uchádzal aj iný blockchain projekt – NEO.

NEO ponúkal za BitTorrent 170 miliónov dolárov

Venture capital spoločnosť Neo Global Capital (NGC), prostredníctvom ktorej malo NEO záujem spomínaný BitTorrent kúpiť, poskytla podstatne vyššiu cenu ako ponúkol Justin Sun, vedúca osobnosť Tron Foundation. Tento fakt potvrdzujú viaceré zdroje oboznámené s danou akvizíciou.

Podľa vedúceho investícií spoločnosti Neo Blockchain Weiyu “Wayne” Zhu a interných dokumentov BitTorrentu získaných spoločnosťou CoinDesk, bola ponuka od NGC na úrovni 170 miliónov dolárov. V porovnaní s tým, čo ponúkal Tron Foundation ide o 50 miliónov dolárov viac. Napriek tomu ako víťaz z tohto súperenia vyšiel víťazne Justin Sun.

Mohlo by vás zaujímať: TRON a IOTA vydali nové verzie svojich peňaženiek

Zavážila podpora čínskej vlády?

Tron aj NEO majú veľa spoločného. Obidva projekty sa snažia stať lídrom na trhu. Snažia sa vytvoriť škálovateľnejšie a rýchlejšie blockchainy. Tron, ktorého líder Sun rád porovnáva svoj projekt s blockchainom Etherea, sa zameriava na distribúciu a decentralizáciu internetových služieb. NEO, často označované ako “čínske Ethereum” sa orientuje na správu digitálnej identity, digitálnych aktív a smart kontraktov. Ich celková trhová kapitalizácia je približne na rovnakej úrovni. Hodnota Tronu je vo výške 1,6 miliardy dolárov, pričom NEO je ohodnotené na 1,5 miliardy.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Aj keď NEO ponúklo pri zmienenej kúpe sumu vyššiu až o 50 miliónov dolárov, spoločnosť BitTorent a jej akcionári ju nepovažovali za priaznivú. Rozhodli sa preto akceptovať ponuku Tronu. Jedným z faktov, ktoré mohli zavážiť je podpora čínskej vlády, ktorá sa dostáva Justinovi Sunovi a jeho spoločnosti. Oba projekty, Tron aj NEO sú totiž založené v Číne a vzhľadom k pomerom v tejto krajine musia čeliť kapitálovým obmedzeniam.

Ďalšou zaujímavosťou je fakt, že Sun chcel pôvodne kúpiť iba nadpolovičný podiel v BitTorrente. NGC, ktorá sa v mene Nea o túto peer-to-peer platformu začala zaujímať o štyri týždne neskôr ako Tron, mala od počiatku rokovaní s DCM (venture capital spoločnosť BiTorrentu) záujem o plnú akvizíciu.

Záver

Justinovi Sunovi dodalo víťazstvo nad NGC v boji s priamym konkurentom očividne guráž. Po tom, ako nedávno vyhlásil, že Tron ponúka lepšie riešenia ako blockchain Etherea sa tento krát „pustil” do ďalšej kryptomeny – EOS. Vo svojom tweete vydvihol ďalší míľnik Tronu, kde poukázal na počet aktívnych účtov na oboch sieťach.

Aj keď je aktuálny rozdiel malý, 301 604 účtov Tronu verzus 299 743 EOSu, impozantný je predovšetkým nárast, ktorý TRX dosiahol za posledné obdobie. Ten môže byť do istej miery spôsobený aj ohlásením spolupráce so spoločnosťou SesameSeed, o ktorej sme vás informovali v tomto článku.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
bitcoinexchangeguide.com
ethereumworldnews.com
coindesk.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.