Zarábajte pozeraním televízie – Canaan predstavil TV, ktorá ťaží Bitcoin

BITmarkets BITmarkets

Ťažiť kryptomenu Bitcoin počas sledovania televízie môže znieť ako sci-fi. Čínska počítačová spoločnosť Canaan Creative, ktorá sa zaoberá výrobou ťažobných rigov však prináša televízor, ktorý vám sprostredkuje jednoduchý spôsob ako ťažiť túto najpopulárnejšiu kryptomenu.

AvalonMiner Inside

Canaan Creative pomenoval vôbec prvý televízor, ktorý dokáže ťažiť kryptomenu, AvalonMiner Inside. Ten je vybavený čipom určeným na ťažbu Bitcoinu, pričom operačný systém TV je kompatibilný s Androidom, vďaka čomu ho budete môcť ovládať aj mobilnými zariadeniami.

AvalonMiner Inside disponuje výkonom 2,8 TH/s a je riadený softvérom na báze umelej inteligencie. Na porovnanie, aktuálne najvýkonnejšie zariadenie na ťažbu kryptomien dodávané touto spoločnosťou má výkon 11 TH/s.

Televízor zároveň dokáže v reálnom čase vypočítať aktuálnu ziskovosť ťažby. Čo však vyvoláva obavy ohľadom reálneho úžitku z ťažby je prehlásenie výrobcu, ktorý uviedol, že za vyťažené Bitcoiny si vlastník bude môcť zakúpiť spoplatnený televízny obsah. Majiteľ TV by teda nemohol kryptomenu previesť do peňaženky, alebo predať na burze. Jediné čo by mu bolo umožnené by bolo zakúpenie si seriálu, či filmu, ktorý je za iných okolností spoplatnený.

Mohlo by vás zaujímať: Bitmain IPO sa blíži – firma v Q1 2018 zarobila 1,1 miliardy $!

Za kryptomenu len digitálny obsah?

Uvedenie televízneho prijímača na trh je súčasťou plánu tejto spoločnosti vybudovať čo najširšiu užívateľskú základňu. Distribúcia tohto zariadenia však nebude možná priamo koncovému užívateľovi. Výrobca chce totiž svoje televízory predávať cez zazmluvnených partnerov.

Vyššie uvedený fakt týkajúci sa nemožnosti prevodu kryptomeny ako aj predaj cez zmluvných distribútorov môže značne znížiť atraktivitu a záujem o toto zariadenie. Z nášho pohľadu by práve možnosť nakladania s vyťaženými digitálnymi aktívami podľa vlastného uváženia bola veľkou pridanou hodnotou.

Takto ide de facto len o akýsi bodový systém odmeňovania, za ktorý si môžete kúpiť televízny obsah, o ktorý v podstate ani nemusíte mať v konečnom dôsledku záujem.

Nikde však nie je napísané, že výrobca v budúcnosti neumožní majiteľom TV zariadenia prevádzať si kryptomenu priamo do svojich peňaženiek. Ak by sa tak stalo, popularita zariadenia by dozaista stúpla. Veď koľko ľudí dokáže presedieť nad seriálmi, alebo športovými prenosmi celé hodiny. Otázka, ktorá však ostala nezodpovedaná znie: aká bude celková výnosnosť po započítaní spotrebovanej elektrickej energie? Tá bude totiž dozaista vyššia ako pri klasickom TV.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Spoločnosť Canaan Creative bola založená v roku 2013 a v súčasnosti je jedným z hlavných konkurentov najsilnejšej značky na trhu so zariadeniami určenými na ťažbu kryptomien – Bitmain Technologies Ltd.

Okrem predstavenia svojho televízora spoločnosť zverejnila svoj zámer týkajúci sa IPO (Initial Public Offering – prvá verejná ponuka akcií). Tá by sa mala uskutočniť na Honkongskej burze a jej hodnotu odhaduje Canaan Creative na 1 miliardu dolárov.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ethereumworldnews.com
bitcoinist.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.