Zmenia korporátne kryptomeny svet veľkého biznisu?
Zmenia korporátne kryptomeny svet veľkého biznisu? Zdroj: shutterstock.com/GroundPicture

S postupným rozmachom blockchainu a kryptomien ľudia pomaly začínajú špekulovať, že sa o kryptomeny začnú zaujímať aj veľké medzinárodné spoločnosti. AmazonCoin, StarbucksCoin alebo eBayCoin. Zatiaľ žiadna z kryptomien nenesie takýto názov. Čaká nás v blízkej budúcnosti zmena?

Amazon ako hlavný adept?

Amazon sa zatiaľ zdá byť najväčším adeptom na implementovanie kryptomien do svojich systémov. Vo veľkom množstve prípadov sa písalo a špekulovalo o tom, že Amazon začne akceptovať Bitcoin ako spôsob platby. Takáto správa je však zatiaľ iba špekulácia, pretože Amazon by sa na adaptáciu Bitcoinu musel naozaj dôsledne pripraviť. V opačnom prípade by to mohlo obom stranám veľmi uškodiť.

Preto prichádza do úvahy ešte jedna možnosť a tou je, že Amazon vydá svoju vlastnú mincu- Amazon Coin. Čo by sa dialo v takom prípade sme sa snažili rozobrať v tomto článku. Podľa väčšiny prieskumov, by sa Amazon Coin tešil veľkej obľube.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Starbucks verí blockchainu

Tim Draper sa už niekoľkokrát vyjadril, že verí v budúcnosť, ktorá nebude tak veľmi závislá na fiat peniazoch. Sám si dokonca myslí, že kryptomeny nahradia fiat peniaze už v priebehu 5 rokov.

Mohlo by vás zaujímať: Starbucks zvažuje blockchain

Rovnako optimisticky sa vyjadruje aj Howard Schultz, výkonný predseda Starbucksu. Nedávno totiž povedal, že Starbucks má v pláne implementovať blockchain. Ten by mal napríklad skrátiť čakaciu dobu pri objednávkach. Schultz tiež verí, že postupom času sa iba niektoré kryptomeny stanú dôveryhodnými, a tie budú naozaj úspešné.

„Zákazníci budú dôverovať kryptomenám najmä kvôli firmám, ktoré za nimi stoja. Ak sa pozrieme na budúcnosť Starbucks zistíme, že to najlepšie nás ešte len čaká.“

A práve tieto vyjadrenia viedli viacerých podporovateľov kryptomien ku špekuláciám, že Starbucks má v pláne vydať svoju vlastnú mincu- Starbucks Coin.

Záver

Takéto predikcie a špekulácie sa dajú aplikovať na oveľa viac firiem. Kým však žiadna z nich oficiálne nevyhlási, že svoju mincu vydala,  nič nebude isté. Na druhej strane, až keď budeme v reálnom živote kupovať kávu za Starbucks Coin alebo si objednávať veci pomocou Amazon Coinu môžeme hovoriť o skutočných korporátnych kryptomenách.

Zdroj:
blockonomi.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance