Umelá inteligencia sa dostáva do popredia.
Umelá inteligencia sa dostáva do popredia. Zdroj: shutterstock.com/Blue Planet Studio/TierneyMJ

Tokeny zamerané na umelú inteligenciu (AI) pokračujú v cenovom raste a prekonávajú 4 miliardy dolárov v trhovej kapitalizácii. Podľa správy News Bitcoin, 74 kryptomien v tomto sektore predstavuje až 0,37 % z celého trhu s digitálnymi menami.

Údaje z Cryptoslate naznačujú, že AI kryptomeny dosahujú stále väčšiu kapitalizáciu a zaberajú už 1,19 % trhu s inteligentnými zmluvami. Okrem toho, v priebehu roka 2023 väčšina z týchto digitálnych mien vytvorila obrovské zhodnotenie. Ak sa viac zaujímate o jednotlivé AI kryptomeny, odporúčame vám prečítať si nasledujúce články:

Umelá inteligencia rozdeľuje spoločnosť

Umelá inteligencia rozdeľuje civilizáciu na dva tábory – nadšencov a skeptikov. Ako sme vás informovali, umelá inteligencia dokáže šetriť čas aj peniaze. Vyhodnotí vstupné údaje, analyzuje ich, vyskúša a nakoniec všetko optimalizuje. Na druhej strane, Elon Musk nedávno povedal, že predstavuje pre civilizáciu najväčšie riziko.

Na obrázku nižšie vidíme najväčšie kryptomeny zamerané na AI podľa trhovej kapitalizácie. Sektor ťaží predovšetkým z toho, že umelá inteligencia sa dostala medzi bežných ľudí a táto téma je často rozoberaná retailom. Príkladom je projekt ChatGPT.

Kryptomeny zamerané na AI
Kryptomeny zamerané na AI. Zdroj: CoinMarketCap

Najväčšou kryptomenou v tejto oblasti je The Graph (GRT), ktorý dosahuje trhovú kapitalizáciu 1,4 miliardy dolárov. Na druhom mieste je SingularityNET (AGIX), s hodnotou 633 miliónov a nasleduje Render Token (RNDR), s hodnotou 384 miliónov dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Záujem o AI rastie

Záujem nejavia iba malí retailoví investori, ale aj giganti ako Google alebo Microsoft. Umelá inteligencia môže zjednodušiť život mnohým, no obchodovanie týchto kryptomien so sebou prináša obrovské riziko, ktoré by mali obchodníci podstupovať iba s kapitálom, ktorý sú ochotní stratiť.

Na druhej strane, všetko má svoje pozitíva aj negatíva. AI totiž môže zapríčiniť rastúcu nezamestnanosť v niektorých odvetviach a hlavne pokles globálnej inteligencie, keďže za nás boti budú riešiť rôzne úlohy samostatne. Iba budúcnosť ukáže, akým smerom sa tento sektor uberie.

Mohlo by ťa zaujímať: Získaj vlastné NFT, ktoré ti vytvorí umelá inteligencia – Binance spúšťa zaujímavý program