Bitcoin klesol o 6 %.
Bitcoin klesol o 6 %. Zdroj: shutterstock.com/Wit Olszewski/Ground Picture

Bitcoin 3. marca klesol len v priebehu 1 hodiny o 6 % a zdá sa, že krátkodobí držitelia mincí začínajú vo veľkom vyberať zisky. Trhová cena podľa údajov z TradingView klesla do úrovní januárových ziskov, čo znamená, že tí čo nerealizovali ziskové obchody zo začiatku roka môžu byť čoskoro v strate. Kde sa nachádzajú ďalšie cenové ciele?

Naposledy sme boli svedkami podobného poklesu počas korekcie v druhom februárovom týždni. Rozdiel bol ale v tom, že takéto vysoké objemy sme zatiaľ na predajnej strane trhu v roku 2023 nevideli. Preto nie je vhodné brať posledný zostup na ľahkú váhu. Bullish sentiment sa totiž pomaly ale isto stáva minulosťou a nakupujúci nedokázali udržať tempo viac ako 1 mesiac. O predpovedanom poklese sme vás informovali aj v článku Bitcoin čaká pokles: Na akej hladine vstupovať? (Analýza).

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Kde má bitcoin supporty?

Najbližšie supportné oblasti sa nachádzajú na hladine 21 700 a 21 000 dolárov. Samozrejme, je možné, že cena formuje minimum korekcie už teraz, no riziko je vysoké a preto je potrebné počkať si na dlhodobejšiu oblasť zníženej volatility.

Bitcoin prudko spadol
Bitcoin prudko spadol. Zdroj: TradingView

Indikátor RSI signalizuje, že posledný výpredaj bol prehriaty a z krátkodobého hľadiska sme naozaj na lokálnom minime. Dôvodom je pravdepodobne problém veľkej kryptomenovej banky, o ktorom sme vás informovali v článku Aktuálne: Problémy ohlasuje veľká kryptomenová banka. Bitcoin reaguje poklesom.

Korekcia môže pokračovať

Na druhej strane je nepravdepodobné, že trhová cena prekoná posledné maximum a vytvorí reverziu. V prípade, že sa BTC odrazí od súčasného minima, najbližší cieľ budeme hľadať na úrovni bodu kontroly na 23 000 dolárov.

Ak sa cena dostane na bod kontroly, môžeme tam očakávať lokálne maximum a korekcia buď bude pokračovať na nižšie minimum alebo v lepšom prípade pôjde bokom. A presne takéto bočné štruktúry musíme hľadať po každej korekcii, aby sme vedeli kde zadávať stop loss a long pozíciu.

V čase písania článku sa bitcoin obchoduje na trhovej cene 22 376 dolárov a podľa údajov z CoinMarketCap dosahuje trhovú kapitalizáciu 432,1 miliardy dolárov. Paradoxne za 24 hodín klesol objem obchodov až o 31 % na hodnotu 17,8 miliardy dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Najväčšia záhada kryptomenového sveta: Prečo a kto založil bitcoin?