Gigant Fidelity. Zdroj: shutterstock.com/PL Gould

Investičný gigant Fidelity tento týždeň informoval, že sprístupní svojim klientom dve najväčšie kryptomeny – Bitcoin a Ethereum. Spoločnosť tak umožní svojim 34 miliónom retailových investorov nakupovať obe kryptomeny bez poplatkov.

Fidelity patrí medzi najväčších správcov aktív na svete s hodnotou viac ako 4,5 bilióna dolárov.

O krok bližšie ku globálnej adopcii

34 miliónov retailových investorov spoločnosti Fidelity bude môcť nakupovať Bitcoin a Ethereum bez poplatkov.Rozhodnutie sprístupniť obe kryptomeny miliónom svojich klientov bude mať v horizonte najbližších rokov vysoko priaznivý vplyv na cenu oboch aktív. Toto rozhodnutie spoločnosti je zároveň aj správou pre inštitúcie po celom svete, že kryptomeny sa stávajú aktívami, s ktorými rátajú aj veľké inštitúcie.

Súčasťou služby Fidelity Crypto budú aj edukačné zdroje, ktoré umožnia investorom oboznámiť sa s technológiou blockchain a oboma kryptomenami. Fidelity najprv ponúkne svojim klientom Bitcoin a Ethreum, ale v budúcnosti plánuje uvažovať aj nad zaradením ďalších kryptomien do svojho investičného portfólia. Najprv sa sústredí na Bitcoin a Ethereum. Vedenie Fidelity považuje Bitcoin za aktívum s „dominantnou silou“ a „veľkými ambíciami“.

Služba Fidelity Crypto
Služba Fidelity Crypto. Zdroj: Fidelity

Od roku 2018 Fidelity umožnilo investovať do BTC najprv inštitúciám. Tento rok v októbri im sprístupnilo aj Ethereum. Najnovší krok vychádza v ústrety retailovým investorom, ktorí boli doteraz do veľkej miery odkázaní na kryptomenové burzy.

Správa nemala výrazný vplyv na trhy, pretože sa nachádzame v bear markete. V opačnom prípade by sme boli svedkami cenovej explózie, keďže ide o fundamentálne veľmi dôležitú správu.

Čítaj ďalej: 7 najväčších chýb, ktoré robia kryptomenoví investori. Určite sa im vyhnite!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance