Ťažba Bitcoinu je opäť jednoduchšia – po čínskom zásahu neustále klesá náročnosť

0

Nedávne zásahy Číny proti ťažbe kryptomien majú za následok neustály pokles náročnosti. Od polovice mája sa náročnosť ťažby znížila o polovicu.

Bude pokles náročnosti pokračovať?

S týmito zaujímavými údajmi prišiel portál BTC.com, ktorý zaznamenal, že sieť Bitcoinu eviduje 18.júla už štvrtú negatívnu sériu poklesu náročnosti ťažby, pričom aktuálny pokles sa zastavil na hodnote 4,8%.

Zaujíma vás ťažba kryptomien? Prečítajte si tento článok: Čína pozastavuje ťažbu BTC aj v ďalšej provincii – Mining kauza pokračuje

Posledný výraznejší pokles náročnosti ťažby Bitcoinu bol zaevidovaný pri bloku 691 488. V tomto prípade prišlo ku poklesu zo 14,4 bilióna na 13,7 bilióna čo je najnižšia úroveň od júna 2020. Za posledné dva mesiace zaznamenala miera náročnosti pokles o takmer polovicu.

Päť predchádzajúcich úprav ťažobnej náročnosti Bitcoinu. Zdroj: BTC.com
Päť predchádzajúcich úprav ťažobnej náročnosti Bitcoinu. Zdroj: BTC.com

Môže vás zaujímať: [HOT] Veľké zákazy Bitcoinu po celom svete pokračujú – India tvrdo zakročila voči krypto burzám!

Séria pádov začala ešte 29.mája poklesom o takmer 16%. Zrejme to bolo spôsobené májovými negatívnymi udalosťami. Následne prišiel pokles o 5,3% v júni a v júli kedy bol zaznamenaný masívny pokles o 28% čo bol najväčší pokles náročnosti v sieti Bitcoinu.

Čo predstavuje náročnosť ťažby?

Samotná náročnosť ťažby BTC je v podstate meradlom toho, aké ťažké je vyťažiť jeden blok BTC. Čím je náročnosť vyššia, tým si ťažba vyžaduje väčší dodatočný výkon na overovanie transakcií a ťažbu nových coinov. Úprava náročnosti ťažby sa realizuje každých 2 016 blokov. Bitcoin je naprogramovaný tak, aby sa dokázal sám upraviť na finálny cieľ udržania času bloku 10 minút.

Neustále sa zvyšujúci pokles náročnosti je s najväčšou pravdepodobnosťou reakciou na odchod významných minerov z Číny, ktorá pokračuje v zákazoch proti kryptomenám.

O veľkom zákaze v Číne sme informovali aj v našom minulom článku: V Číne hromadne zatvárajú ťažobné firmy – Bitcoin reaguje 30 % poklesom

Tento pokles ide v podstate tou istou cestou ako zníženie hashrate BTC, ako aj zníženie transakčných poplatkov BTC.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.