Bitcoin prepad - zdroj: https://www.flickr.com/photos/91261194@N06/50905973686, Marco Verch
Bitcoin prepad - zdroj: https://www.flickr.com/photos/91261194@N06/50905973686, Marco Verch

Bitcoin ešte 7 dní dozadu živil nádeje, na prerazenie rezistencie na 41 000 USD. Dneska je ale všetko úplne inak. Miesto pokusu o dôležitý break out rezistencie aktuálne sledujem možné zlomenie dôležitého supportu na 30 000 USD. Zároveň sa začína rozhodovať o začatí možnom dlhodobom bearish trende.

Čínske úrady počas posledných hodín urobili v provincii Sichuan tvrdý zásah voči krypto mining firmám. Všetky firmy musia okamžite ukončiť svoje podnikateľské činnosti a vypnúť svoje ťažobné prevádzky. Keďže v Čine je až 65 % celkového výkonu Bitcoin siete, ktorý vyprodukujú mining firmy, tak to predstavuje veľký problém. Provincia Sichuan je dokonca na druhom mieste, čo sa týka celkového vyprodukovaného ťažobného výkonu.

Negatívne správy sa valia aj na Dogecoin: Prezident FEDu pre Minneapolis označil Dogecoin za Ponziho schému!

Tento tvrdý zásah má dopad nie len pre mining firmy pôsobiace v Čine, ale aj na cenu BTC. Za posledných 7 dni najväčšia kryptomena na svete stratila takmer 30 % svojej hodnoty a nikto nevie, či nespadne ešte nižšie. Väčšina firiem zaoberajúcich sa ťažbou kryptomien v Čine pravdepodobne nebude mať problém sa vysťahovať do iného štátu a pokračovať v aktívnej prevádzke. Avšak presťahovanie hál do priateľskejšej rezidentúry môže zabrať aj niekoľko mesiacov. Dovtedy je budúcnosť ťažby u čínskych firiem nejasná.

Bitcoin zaznamenal veľký pokles, Zdroj:https://s3.tradingview.com/
Bitcoin zaznamenal veľký pokles, Zdroj:https://s3.tradingview.com/
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.