Analýza BTC – tento týždeň ukáze, či vstúpime do novej korekcie

0

BTC sa znovu odrazil od hlavnej supportnej línie 31 000$ a vyzerá to tak, že tohto týždňa sa rozhodne, či vyletíme z dvojmesačnej sideway štruktúry alebo v nej zostaneme. Objemy skôr naznačujú, že cena Bitcoinu support neudrží.

Hlavná kryptomena pokračuje v klesajúcom legu a čoraz viac testuje support na hladine 31 000$. Najbližší target v prípade odrazu je na hladine 32 820$, kde sa nachádza point of control a zároveň rezistencia z lokálnych maxím. Najbližšie dni sa pravdepodobne budeme pohybovať v nízkej volatilite práve medzi spomínanou rezistenciou a supportom. Následne dôjde k prerazeniu.

Aké faktory potvrdzujú medvedí scenár hlavnej kryptomeny? Dočítate sa tu – TOP 3 faktory, ktoré tlačia cenu BTC nadol – spadneme pod 31 000$?

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Čaká BTC volatilita?

Ak cena neudrží support na 31 000$, je dosť možné, že volatilita sa krátkodobo prudko zvýší a nastanú predaje. Ďalšia supportná línia sa nachádza na hladine cca 27 000$. Obchodovanie BTC pod týmto supportom nemusí však byť dôvod na paniku. Podstatné totižto je, aby cena nespadla na hladinu 20 000$. Nikdy v minulosti totižto Bitcoin nešiel na úroveň predošlého ATH z predchádzajúceho cyklu.

Prečítajte si taktiež predošlú analýzu BTC – Analýza BTC – cena rešpektuje support, no odraz bol minimálny

RSI indikuje kontakt s rezistenciou klesajúceho flagu, ktorý je aktuálny od začiatku júla. Prvá pozitívna divergencia nastala počas miním 14. a 16. júla. Či sa však nevytvorí ďalšie minimum, ktoré bude klesajúce zatiaľ nevieme. Pattern flagu je totižto stále platný a nadradený spomínanej divergencii.

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.