mining BTC

Čína pozastavila mining už aj v provincii Anhui. Vzhľadom na to, že v tejto časti je vysoká spotreba energie, tak ťažba BTC dostala stopku. Baníci musia svoje zariadenia vypnúť, inak budú mať problém.

Čínska vláda ani tento mesiac nedá pokoj Bitcoinu a kryptomenovému svetu. Po veľkom zákaze z minulého mesiaca nariadila aj v ďalšej provincii pre všetky mining farmy ukončiť svoju podnikateľskú činnosť. Dôvod je vysoká spotreba. Keďže práve ťažba BTC je jedna z najnákladnejších položiek v tejto provincií, tak regulačný úrad si posvietil práve na toto odvetvie.

O veľkom zákaze v Číne sme informovali aj v našom minulom článku: V Číne hromadne zatvárajú ťažobné firmy – Bitcoin reaguje 30 % poklesom

Je možné, že tento scenár sa môže znovu zopakovať a Bitcoin bude reagovať poklesom.

BTC zasa padal!

Niektoré správy naznačujú, že najnovší regulačný zásah v Anhui je súčasťou širšej celonárodnej iniciatívy zameranej na zastavenie všetkých ťažobných firiem v Číne. Je dosť možné, že práve tento fundament z veľkej časti mohol ovplyvniť cenový pohyb. Čiže Bitcoin klesal.

StormGain

O zákaze informoval denník Wu Blockchain, ktorý v správe tvrdí, že situácia okolo ťažby Bitcoinu v Číne už je nejaký ten týždeň veľmi nejasná a nikto nevie, čo bude ďalej. Respektíve či zákaz bude doživotný, alebo iba dočasný.

Prečítaj si aj: Bitcoin nedokázal udržať support na 33 000 USD – čo môžeme očakávať ďalej?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.