On-chain analýza od Glassnode – inštitucionálny dopyt po BTC sa stráca

0

Bitcoin klesol pod hlavnú úroveň supportu 31 000$. Trh medzitým čelí ťažkej bitke, pretože odliv ťažiarov po čínskom zásahu do ťažobného priemyslu viedol k štvrtej po sebe idúcej korekcii v obtiažnosti ťažby,

Veľký objem blízko 31 700 dolárov

Poznatky o súčasnom stave bitcoinovej siete priniesla najnovšia správa spoločnosti Glassnode. Tá pripravila pôdu pre pohľad na UTXO Realized Price Distribution, metriku, ktorá identifikuje objemové profily reťazca naprieč rôznymi cenovými skupinami.

BTC UTXO distribúcia realizačnej ceny. Zdroj: Glassnode
BTC UTXO distribúcia realizačnej ceny. Zdroj: Glassnode

Aktuálne údaje ukazujú, že 10,5% cirkulujúcej ponuky BTC sa obchodovalo v rozmedzí od 31 000 do 34 300 dolárov, čo je najvyššia úroveň od ceny 11 000 dolárov.

Aj keď to naznačuje zdravú úroveň objemu na súčasnej úrovni, je dôležité poznamenať, že ak by sa cena BTC znížila, ďalšie významné úrovne podpory budú na 26 500$ , 23 300$ a 18 800$.

Akú stratégiu použiť pri obchodovaní? Dočítate sa tu – Ako obchodovať Bitcoin v horších časoch? Táto stratégia dokáže generovať slušné zisky

Inštitucionálny dopyt po BTC sa stráca

Trhové stiahnutie celého trhu v máji viedlo k výraznému poklesu záujmu zo strany inštitucionálnych investorov.

Dôkaz o poklese záujmu možno nájsť pri pohľade na trhovú cenu GBTC, ktorá sa naďalej obchoduje so zľavou -11,0% až -15,3%. Ďalší ukazovateľ je čistý prílev do Purpose ETF, ktorý sa výrazne spomalil. Údaje z Glassnode ukazujú, že ETF zaznamenal čistý odliv -90,76 BTC, čo je najväčší odlev od polovice mája.

Bitcoinové ETF toky. Zdroj: Glassnode
Bitcoinové Purpose ETF toky. Zdroj: Glassnode

Aj keď bola inštitucionálna aktivita utlmená, vklady reťazca BTC na burzy pokračujú s viac ako 28 700 BTC. Ide o najväčší príliv za viac ako mesiac a pol, ku ktorému došlo 16. júla.

Prílev BTC na zmenárňach. Zdroj: CryptoQuant
Prílev BTC na zmenárňach. Zdroj: CryptoQuant

Prílev v časoch konsolidácie sa často považuje za negatívny, pretože môže mať za následok zvýšenie predaja, čo môže viesť ku krátkodobému prepadu cien.

Glassnode tiež poukázal na čistý príliv 1 780 BTC do over-the-counter (OTC – mimoburzový trh) za posledné dva týždne ako na „krok proti štrukturálnemu trendu odtokov, ktorý existuje od novembra 2020.“

BTC držané OTC. Zdroj: Glassnode
BTC držané OTC. Zdroj: Glassnode

Glassnode povedal:

„Zostáva zistiť, či je tento čistý prílev iba krátkodobým dopadom, alebo prvými známkami obratu v rovnováhe ponuky a dopytu.“

 

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.