Veľryba nakupuje BTC denne za milión
Veľryba nakupuje BTC denne za milión. Zdroj: Shutterstock.com/momo sama

Aktivita veľrýb sa často interpretuje ako zaujímavý ukazovateľ cenovej výkonnosti Bitcoinu (BTC). Niektorí veľkí držitelia sú však vášnivými zástancami stratégie DCA, hovorí nová analýza. Stratégia DCA znamená Dollar Cost Averaging. Je to investičná stratégia, pri ktorej investor pravidelne nakupuje bez ohľadu na cenu.

Bez ohľadu na cenu

Podľa snímky obrazovky zdieľanej @Capital15C na Twitteri existuje účet v sieti BTC, ktorý každý deň nalieva okolo 1 000 000 dolárov do digitálneho zlata bez ohľadu na kolísanie jeho ceny.

Snímka obrazovky pokrýva obdobie od 22. februára 2022 do súčasnosti. Na začiatku tohto obdobia bolo na účte 8 652 bitcoinov (BTC), zatiaľ čo 7. apríla 2022 bolo na účte alokovaných viac ako 9 779 Bitcoinov (BTC).

Veľryba nakúpila Bitcoin v širokom cenovom rozpätí od 35 000 do 47 000 USD. Zdá sa, že jej sebavedomie rastie, pretože v posledných dňoch denné investície presiahli 1,2 milióna dolárov.

Ocenenie aktív držaných spomínaným účtom v dolároch vzrástlo z 326 miliónov USD na 426 miliónov USD. Ide tak o nárast 30,67 %.

Burza Binance je aktuálne najlepšia a najznámejšia kryptomenová burza, kde môžeš nakúpiť a obchodovať kryptomeny. Využi náš link a získaš doživotnú zľavu na obchodovanie.

Prečítaj si tiež – Bitcoin masívne mizne z búrz – zostatky klesajú na nové minimá

Veľryby opäť nakupujú BTC?

Ten istý analytik si všimol aj superagresívnu veľrybu, ktorá od začiatku marca 2022 zväčšila svoje držby desaťnásobne. Nákupom 500 – 1 000 BTC denne zvýšila svoje bohatstvo z 36 miliónov dolárov na 434 miliónov dolárov.

Môže to však byť sprostredkovateľ a nie vášnivý držiteľ, ktorý je presvedčený, že prichádza ďalšia fáza bitcoinového rally.

Mohlo by ťa zaujímať – Čo ukázalo prvé stretnutie Bitcoinu s vysokou infláciou?