Veľryby využili dip a nakupovali Bitcoin!
Veľryby využili dip a nakupovali Bitcoin! Zdroj: Shutterstock, nuttapon averuttaman

Bitcoin prežil počas posledných 48 hodín výraznejší prepad z cenovej úrovne 47 200 USD až na cenu 42 700 USD. Tento výrazný pokles využilo veľké množstvo veľrýb, ktoré dokázali získať viac ako 6 000 BTC.

Veľryby nakupovali Bitcoin počas prepadu

Bitcoin sa dňa 5. apríla snažil preraziť silnú rezistenciu na úrovni približne 47 500 USD. To sa mu však na viacero pokusov nepodarilo a tak objemy býkov začali klesať a uvoľnili cestu medveďom. Z určitého hľadiska bol tento pokles ovplyvnený aj viacerými negatívnymi správami, ako napríklad vyjadrenie FED-u či európske sankcie ruskej ropy.

Mohlo by ťa zaujímať: Transakčné poplatky v sieti Bitcoin dosiahli desaťročné minimá – tu je dôvod

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Cena sa začala zotavovať 7. apríla, keď sa BTC obchodoval na úrovni 42 700 USD. A práve takýto dip využívajú aj silné veľryby, pre ktoré je prepad jasným signálom na nákup. Tie najväčšie bitcoinové veľryby týmto spôsobom získali za 24 hodín viac ako 6 000 BTC.

S touto zaujímavou analýzou prišla spoločnosť CryptoQuant. Konkrétne o tom informoval príspevok od analytika Yu Shiuana Chena.

„Retailoví investori a malé veľryby predávali BTC, ale TOP 69 veľkých veľrýb urobilo presný opak a nakupovali dip. Počas posledných 7 dní môžeme vidieť mierny nárast rezerv na burze BTC. No veľkí hráči získali za 24 hodín viac ako 6 000 BTC.“

V konečnom dôsledku však väčšina investorov pokračuje v hodlovaní BTC. Akýkoľvek krátkodobý prepad cien by sa tak mal zastaviť.

BTC/BUSD
BTC/BUSD 4H TF. Zdroj: TradingView

V čase písania tohto článku sa BTC obchoduje na úrovni 43 870 USD. V priebehu 24 hodín to predstavuje nárast o 1,6 %.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre