Bitcoin je podla tejto metriky na dne
Bitcoin je podla tejto metriky na dne. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Sittipong Phokawattana

Mayer Multiple je on-chain indikátor. Používa sa na určenie trendu a používa pomer medzi cenou BTC a jeho 200-dňovým kĺzavým priemerom (MA). Momentálne indikuje dno pre Bitcoin a jeho korekciu.

  • Na určenie vrcholu cyklu sa používa násobok 2,4 MA (fialová)
  • Na určenie dna cyklu sa používa násobok 0,8 MA (zelená)

Doteraz sa cena pohybovala počas vrcholov na 2,4 MA pri každom vrchole cyklu. Niekedy to však robí tesne pred vrcholom, ako to bolo vo februári minulého roka (čierny kruh). V tom čase sa BTC tesne posunul nad 50 000 $.

Naopak, dno BTC nie je tak presne určené ako vrcholy. Zatiaľ čo v každom dne sa BTC skutočne posunul pod 0,8 MA, niekedy sa pod ňou pohybuje dlhú dobu, kým dosiahne dno. Bolo to tak v roku 2018 (červený kruh), keď sa cena niekoľkokrát pohybovala nad a pod čiarou.

Mayer multiple
Mayer multiple. Zdroj: Glassnode

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Mohlo by ťa zaujímať – Pre Bitcoin nastane životná akumulačná fáza, hovorí analytik Benjamin Cowen – tu je dôvod

Dosiahol Bitcoin dno?

Skutočné čítanie Mayerovho násobku sa vykreslí ako čiara (modrá), pričom horizontálne násobky 0,8 (zelená) a 2,4 (červená) pôsobia ako spodná a horná hranica.

Ak je indikátor pod zelenou čiarou, ide o dlhodobú prepredanosť a ak je nad červenou čiarou, ide o dlhodobú prekúpenosť.

Mayer multiple
Mayer multiple. Zdroj: Glassnode

Existujú podobnosti medzi súčasným pohybom a pohybom z júla 2018 (čierny obdĺžnik). V oboch prípadoch sa indikátor pohyboval tesne nad 0,8.

V roku 2018 sa však cena BTC nakoniec zlomila a viedla k dnu v decembri 2018. Ak sa teda indikátor neudrží nad oscilátorom 0,8, môže to viesť k ďalšiemu zostupu pre Bitcoin.

Mayer multiple
Mayer multiple. Zdroj: Glassnode

Na záver môžeme zhodnotiť, že indikátor dosahuje hodnoty blízko 0,8 a väčšinou to historicky znamenalo dno na trhu. Ak však indikátor opäť klesne pod tento oscilátor, môže to znamenať, že Bitcoin je na istý čas ešte stále v medveďom trhu.

Prečítaj si tiež – Peter Brandt hovorí, že Bitcoin by sa za dva roky mohol zvýšiť až 10-krát

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre