Bitcoin v životnej akumulácii
Bitcoin v životnej akumulácii. Zdroj: Shutterstock.com/Velishchuk Yevhen

Známy kryptoanalytik hovorí, že pre Bitcoin (BTC) by mohla nastať životná akumulačná fáza. V novej aktualizácii na YouTube Cowen svojim 724 000 sledovateľom hovorí, že bitcoinoví býci by mali historicky atraktívnu príležitosť, ak by BTC klesol pod svoj 200-dňový kĺzavý priemer.

Ak Bitcoin spadne na nižšie dno, čo nevieme, ale ak áno, uvidíme udalosť typu kapitulácie, akú sme videli v roku 2018. Potom by to prinieslo pravdepodobne životnú akumuláciu. Keď sa pozrieme na graf, kedykoľvek sa Bitcoin dostane pod 200-dňový kĺzavý priemer, je to jedinečná príležitosť pre životnú akumulačnú fázu.

Kedykoľvek klesne cena pod tento indikátor je to skvelá príležitosť pre bitcoiny. Momentálne sme stále tesne nad ním a dosahuje okolo 39 000 $ až 39 400 $ v závislosti od zmenárne, ktorú používate. Mali by ste si však uvedomiť, že ak Bitcoin klesne pod túto úroveň, ide o atraktívnu fázu akumulácie.

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Mohlo by ťa zaujímať – On-chain dáta ukazujú, že výpredaj spôsobili bitcoinoví baníci

Atraktívne dno pre Bitcoin

Na podporu tohto argumentu Cowen poukazuje na index relatívnej sily (RSI), ktorý poukazuje na dynamiku trhu. Jednou z najzaujímavejších vecí na týždennom grafe je to, že môžete vidieť, kde sú historické dná.

Historicky na týždennom RSI má Bitcoin tendenciu klesnúť na dno, keď by cena BTC dosiahla približne 28 000 $. Pomerne atraktívne dno pre bitcoiny, aspoň historicky, je pásmo medzi 28 000 a 35 000 $.

Prečítaj si tiež – Prepad Bitcoinu spôsobil likvidáciu 439 miliónov dolárov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre