Bitcoin stále stagnuje nad 40 000 $
Bitcoin stále stagnuje nad 40 000 $. Zdroj: Shutterstock.com/Thitiwat Thapanakriengkai

Bitcoin sa momentálne stále pohybuje tesne nad 40 000 $, čo je aktuálne supportná hladina medvedej vlajky, v ktorej sa BTC nachádza už od začiatku roka. Otázkou teda zostáva, či sa cene podarí tento support udržať. Medzičasom dominancia hlavnej kryptomeny stagnuje na hodnote okolo 41,55 %.

Posledný pohyb za niekoľko dní naznačuje, že cena by mohla vytvoriť 123 bottom formation. Predtým by však musela prekonať silnú rezistenciu na hladine zhruba 42 000 $. Preto najbližším krátkodobým býčím targetom je práve hladina 42 000 $, ktorá sa nachádza na point of control celej vlajky.

Bitcoin stále tesne nad supportom
Bitcoin stále tesne nad supportom. Zdroj: TradingView

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Peter Brandt hovorí, že Bitcoin by sa za dva roky mohol zvýšiť až 10-krát

Bitcoin tesne nad supportom 40 000 $

Netreba zabúdať na to, že cena stále nepotvrdila dno a nedosiahla rastúce krátkodobé maximum. Navyše neprekonala ani rezistenciu z maxím posledného prepadu. Trhová cena preto už dnes môže rozhodnúť o potvrdení minima. Býčí target teda poznáme a ostáva nám identifikovať supportné oblasti v prípade poklesu ceny.

Najbližší support je 39 000 $40 000 $. Ďalšia supportná oblasť je okolo 36 000 $. Dlhodobá supportná oblasť sa nachádza okolo 30 000 $ a zároveň práve na tejto oblasti je výhodná nákupná zóna. Najviac medvedí scenár sledujem na MA200 na týždennom grafe. Momentálne je MA200 21 200 $ a kým na ňu cena narazí, narastie o pár tisíc.

Mohlo by ťa zaujímať – 5-ročné výnosy BTC prevyšujú návratnosť hlavných svetových indexov o 1 645 %

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre