XRP smeruje na 1$
XRP smeruje na 1$. Zdroj: Shutterstock, radhikarana

Cena XRP ukazuje býčí pohľad z technického hľadiska, čo naznačuje opätovnú návštevu hladiny 1 USD. Cena XRP je od 28. marca v klesajúcom trende a tento pohyb ešte zhoršil pád ceny BTC. Token však znovu naštartoval svoj vzostupný trend.

Na dennom grafe vidíme, že cena pokračuje v dlhodobom descending triangli. Hladina rezistencie a supportu sa však pomaly, ale isto približuje k sebe a tak môžeme v blízkej budúcnosti očakávať ukončenie tejto štruktúry. Pravdepodobne dôjde k uzatvoreniu do dvoch mesiacov. Na konci tejto štruktúry cena sformovala potenciálny 123 bottom formation reverzný pattern.

Ako na druhej strane vidíme, cena už raz zlyhala pri pokuse prekonať bod 2 a vznikol z toho dvojitý vrchol na rezistencii 0,91 $. Práve táto horizontálna úroveň je kľúčovou ak chceme potvrdenie rastúceho trendu. Dlhodobý target zatiaľ sledujeme na hladine 1,10 $. Naopak, je potrebné sledovať aj support. Ten prvý je na 0,70 $ a kľúčový na cca 0,55 $.

XRP/USD 1D
XRP/USD 1D. Zdroj. TradingView

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – Ripple odblokovala 1 miliardu XRP po tom, čo anonymné peňaženky presunuli viac ako 200 miliónov XRP

On-chain metriky XRP

Jedinou metrikou v reťazci, ktorá vykazuje jasné vzostupné znaky ceny XRP, je 365-dňová trhová hodnota k realizovanej hodnote (Market Value to Realized Value – MVRV). Táto on-chain metrika sa používa na určenie priemerného zisku/straty investorov, ktorí si za posledný rok kúpili XRP.

Aktuálne sa tento index pohybuje okolo -22 %. Je na rovnakej úrovni, kde cena XRP tvorila miestne dno koncom januára. Výsledný vzostupný trend potom spôsobil nárast tokenu o takmer 53 % len za približne dva týždne. Ak sa história zopakuje, existuje veľká šanca, že cena XRP odštartuje podobný vzostup.

MVRV ratio
MVRV ratio. Zdroj: Santiment

Distribúcia ponuky ukazuje negatívnu koreláciu medzi peňaženkami, ktoré držia 100 000 až 1 milión a 10 miliónov alebo viac tokenov XRP. Prvá kategória dosiahla vrchol 9,9 % 24. decembra, kým druhá kategória bola na úrovni 72 %.

Odvtedy skupina peňaženiek držiacich relatívne menšie množstvo tokenov klesá a v súčasnosti sa pohybuje okolo 9,5 %. Druhá skupina držiteľov zvýšila svoje držby na 73,1 %.

Veľryby držiace 10 miliónov alebo viac tokenov XRP zvýšili svoj podiel na trhu, čo naznačuje, že sú býčie. Druhá skupina znížila svoj podiel, čo naznačuje, že táto skupina držiteľov nie je taká býčia ako druhá.

Distribúcia ponuky
Distribúcia ponuky. Zdroj: Santiment

Nakoniec tu máme denné aktívne adresy a objem na reťazci, ktoré od 8. februára klesajú, čo naznačuje, že došlo k odlivu kapitálu a investorov interagujúcich s blockchainom Ripple.

Denné aktívne adresy XRP
Denné aktívne adresy XRP. Zdroj: Santiment

Prečítaj si tiež – Binance uvádza produkty duálneho investovania: zarobte až 128 % APY!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre