Bitcoin na 100 000? Podľa riaditeľa krypto-bankovej spoločnosti NEXO realita!
Bitcoin na 100 000? Podľa riaditeľa krypto-bankovej spoločnosti NEXO realita! Zdroj: https://www.shutterstock.com/FellowNeko

Binance

Zakladateľ úspešnej krypto-bankovej spoločnosti Nexo, Antoni Trenchev, verí, že najväčšia kryptomena Bitcoin by mohla v budúcom rok dosiahnuť hodnotu 100 000 dolárov. Prečo?

Bitcoin na 100 000 budúci rok?

Trenchev v rozhovore pre CNBC sa vyjadril, že Bitcoin by mohol vzrásť nad 100 000 dolárov „do 12 mesiacov“, hoci vyjadril obavy z krátkodobých vyhliadok kryptomeny. Napriek tomu nevylúčil, že Bitcoin môže klesnúť v súlade s bežnými finančnými trhmi, keď Federálny rezervný systém (FED) začne rozmotávať svoj obrovský program menových stimulov. Trenchev však upozornil, že „krach“ na akciovom trhu by takmer určite viedol k tomu, že sa FED „okamžite vráti k uvoľneniu“. To by zase poskytlo väčší impulz rizikovejším aktívam ako sú kryptomeny. Podľa Trenchevovej predikcie by sa cena Bitcoinu mala nasledujúci rok viac ako zdvojnásobiť.

Čítaj tiež: Peter Brandt hovorí, že Bitcoin by sa za dva roky mohol zvýšiť až 10-krát

Predchádzajúce predikcie

Trenchev v januári 2020 predpovedal, že cena BTC dosiahne do konca roka 50 000 dolárov. „Všetci sa mi smiali,“ spomína. Prognóza zakladateľa Nexo na rok 2020 sa nenaplnila. Bitcoinu sa podarilo počas tohto roka dosiahnuť vrchol len o niečo viac ako 29 000 dolárov. Napriek tomu kryptomena vo februári 2021 konečne prekročila hranicu 50 000 USD.

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Stojí za zmienku, že už vo februári Trenchev prvýkrát spomenul, že lacné peniaze tu zostanú, pričom diskutoval o plánovanom zvýšení sadzieb Federálnym rezervným systémom (Fed). „Myslím si, že lacné peniaze tu zostanú, a to je veľmi dobré pre aktíva, ako sú kryptomeny,“ prezradil zakladateľ Nexo. Navyše to nie je prvý prípad, keď Trenchev predpovedal, že Bitcoin dosiahne 100 000 dolárov; začiatkom tohto roka povedal, že je „býčí“ na aktívum a nazval ho „zlato 2.0“.

Zástancovia kryptomien tvrdia, že trh dozrel a že na ňom existuje primeraná likvidita, pričom veľké organizácie z Wall Street sa hrnú do digitálnych aktív. Predovšetkým spoločnosť Goldman Sachs oznámila, že v druhom štvrťroku 2022 začne svojim klientom ponúkať prvé investičné nástroje pre bitcoiny a iné kryptomeny.

Nexo je kryptomenová spoločnosť zameraná na poskytovanie okamžitých kryptomenových úverov. Ide o akýsi kryptomenový variant bežnej banky s tým rozdielom, že krypto-banky ako Nexo či Celsius poskytujú oveľa vyššie percentuálne zhodnotenie ako klasické banky. Nexo má aj svoj token NEXO, ktorého cena je v čase písania článku 2,4 dolára.

Čítaj tiež: Kryptomenové podvody – ako vás pripravia o peniaze a ako sa pred nimi chrániť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre