Táto kryptomena dosiahla viac ako 190 % rast
Táto kryptomena dosiahla viac ako 190 % rast. Zdroj: Shutterstock.com/Zeedign.com

Kryptomena MATIC, ktorú spravuje sieť Polygon, dosiahla za posledné tri mesiace nárast o viac ako 190 %. V porovnaní so zvyškom trhu to môžeme považovať v čase dlhodobej korekcie za ojedinelý a obdivuhodný výsledok. Jeden z mála projektov, ktorý môže byť z hľadiska rastu pre MATIC konkurenciou, je kryptomena ATOM.

Blockchain Polygon

Množstvo dobrých správ a neustále sa rozrastajúca sieť – to všetko sú dôvody, prečo natívny token MATIC dosiahol taký výrazný profit.

Čo to vlastne Polygon je? Ide o populárnu decentralizovanú platformu, ktorá umožňuje škálovanie Etherea. Vývojári majú možnosť vytvárať jednoduché decentralizované aplikácie s minimálnymi transakčnými poplatkami.

Prečítaj si tiež: Septembrová kliatba: Prečo Bitcoin môže spadnúť na 10 000 dolárov?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Polygon je skutočne zelený

V júni tohto roka bola zo strany Polygonu oznámená významná spolupráca s organizáciou KlimaDAO. V čase, keď sa čoraz viac hovorí o tom, ako technológia blockchain zaťažuje ekologický systém, dosiahol Polygon týmto krokom uhlíkovú neutralitu. Čo to však znamená?

Pred nedávnom zdieľal na svojom twitteri informácie o Polygone influencer Mihailo Bjelic. Podľa jeho výsledkov emituje jedna transakcia v sieti Polygonu až o 8,5-násobne menej uhlíka ako odoslanie jedného mailu.

Uhlíková neutralita je veľkým lákadlom pre investorov. Dokazuje to ďalší obrovský míľnik siete, na ktorý upozornil kryptomenový analytik Lark Davis. Polygon k 6. septembru prekročil hranicu 2 miliárd transakcií. Pre kryptomenu MATIC sú tieto faktory veľkým cenovým katalyzátorom.

Transakcie v sieti Etherea a Polygonu
Transakcie v sieti Etherea a Polygonu. Zdroj: Dune Analytics

MATIC na platforme Robinhood

Ďalším dôvodom rastu je spolupráca s jednou z najznámejších investično-obchodných platforiem Robinhood. Od 31. augusta majú klienti tejto platformy možnosť využívať vklady a výbery prostredníctvom kryptomeny MATIC, a to úplne zadarmo. Po prvýkrát v histórii je klientom umožnené využívať rýchle a lacné transakcie riešenia druhej vrstvy v sieti Etherea.

Polygon a RobinHood
Polygon a RobinHood. Zdroj: RobinHood

Spaľovanie a cesta k deflácii

V neposlednom rade stojí za zmienku masívne spaľovanie tokenov MATIC prostredníctvom populárneho mechanizmu EIP-1559. Celý proces prebieha v troch stupňoch. Na začiatku sa spaľovanie iniciuje na Polygone a následne sa proces sfinalizuje v sieti Etherea. Tento výkonný spaľovací protokol dokázal od januára 2022 spáliť až 3 109 904 tokenov MATIC.

Počet spálených tokenov MATIC
Počet spálených tokenov MATIC. Zdroj: PolygonBurn

Cenový efekt

Token MATIC dosiahol 6. septembra približne o 1:00 UTC cenu 0,923 dolárov. V porovnaní so svojím minimom z 18. júna na cene 0,316 dolárov ide o viac ako 190-percentný nárast. Budúcnosť tohto projektu je tak pevne v rukách aktívnych vývojárov, ktorí čoraz viac pracujú na zdokonaľovaní siete.

MATIC/USD
MATIC/USD denný TF. Zdroj: TradingView

Čítaj ďalej: Tieto tri kryptomeny môžu v septembri zažiť veľký rast, upozorňuje známy analytik

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance