Ekosystém Polygon prichádza so zaujímavou novinkou. Dosiahol uhlíkovú neutralitu!

Kategorie: Altcoiny, Novinky
Polygon oznámil uhlíkovú neutralitu
Polygon oznámil uhlíkovú neutralitu. Zdroj: Shutterstock, Zeedign.com

Ekosystém Polygon sa pochválil významnou novinkou. V čase, keď sa čoraz viac hovorí o ekologickom smerovaní kryptomien, tento blockchain oznámil uhlíkovú neutralitu. Ako to dokázal?

Polygon je zelený

Spolupráca blockchainu Polygon s organizáciou KlimaDAO prináša prvé dôležité výsledky. Spoločne vyplatili až 400 000 dolárov v uhlíkových kreditoch ako kompenzáciu emisií v celkovej hmotnosti 107 794 ton skleníkových plynov. Dosiahnutie uhlíkovej neutrality je skutočne významným momentom. Inšpiruje Polygon aj ďalšie ekosystémy?

Zelený manifest, ktorý bol Polygonom zverejnený ešte v apríli tohto roka, prisľúbil financovanie projektov, ktoré budú pracovať na uhlíkovej neutralite, a to v celkovej výške až 20 miliónov dolárov.

Vďaka technológii blockchain je kompenzácia uhlíka skutočne výkonná. Uhlíkové kredity v akomkoľvek objeme je možné vyraďovať s úplnou transparentnosťou. Kompenzáciou historických emisií celej siete sme zabezpečili to, že každá transakcia – či už ide o razenie NFT alebo obchod DeFi – je zohľadnená a jej vplyv na životné prostredie je kompenzovaný.

Prečítaj si tiež: Vitalik Buterin : „Model Stock-to-flow dáva ľuďom falošný pocit istoty“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Aké ďalšie projekty priniesla táto spolupráca? Tak napríklad projekt ochrany lesa v Belizé, ktorý má za úlohu ochrániť borovicové lesy. Ďalším projektom je program Ghani Solar Power. Ide o 500-megawattový projekt na výrobu elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov v Indii. Za zmienku stojí aj projekt Moss Earth, ktorý financuje ochranu Amazonských pralesov a využíva na to token MCO2.

Spoluzakladateľ spoločnosti Polygon Sandeep Nailwal:

Náš svet čelí environmentálnej kríze a blockchainový priemysel musí urobiť oveľa viac než len sľúbiť, že prestane prispievať k tomuto problému. Dosiahnutie uhlíkovej neutrality je prvým dôležitým krokom, ale čaká nás ešte veľa práce. Spoločnosť Polygon bude jasným lídrom. Celé odvetvie totiž smeruje k tomu, aby bolo pre životné prostredie prínosom.

Čítaj ďalej: Je Bitcoin mŕtvy? Google ukázal zaujímavé štatistiky