IOTA
IOTA, zdroj: www.shutterstock.com/Audioundwerbung

Vedenie IOTA oznámilo spustenie beta verzie smart kontraktov novej generácie, ktorá sa zameriava na interoperabilitu, flexibilitu a celkovú ich dostupnosť.

Plne funkčné riešenie smart kontraktu ponúka niekoľko nových funkcií na vyriešenie aktuálnych problémov so škálovateľnosťou a poplatkami za transakcie. Zároveň poskytuje nové vlastnosti, ktoré sú v súčasnosti v krypto priestore bezkonkurenčné.

Môže ťa zaujímať: Veľryby vo veľkom nakupujú Ethereum, ktoré práve dosiahlo historické maximum!

“Feeless network” prichádza!

IOTA si kladie za cieľ vybudovať novú digitálnu ekonomiku tým, že predefinuje, ako sa ľudia a zariadenia pripájajú k zdieľaniu informácií. Táto nezisková nadácia podporuje vytváranie štandardizovanej open-source technológie.

So spustením IOTA Smart Contracts Beta sa IOTA môže ako prvá pýšiť tým, že umožní používateľom vytvárať a spúšťať vlastné smart kontrakty bez poplatkov. Tangle umožňuje nastaviť si vlastné alebo dokonca žiadne poplatky za používanie „inteligentných zmlúv“.

IOTA sa úspešne integruje v súčasnom kryptopriemysle, v ktorom momentálne „vládne“ Ethereum. Beta smart kontrakty však pridávajú flexibilné poplatky, ktoré budú podporovať transakcie bez vedľajších platieb práve prostredníctvom týchto inovačných inteligentných zmlúv.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Sila škálovateľnosti a interoperability

IOTA má rozhodne tú najsilnejšiu a unikátnu vlastnosť smart kontraktov, čo sa týka jej škálovateľnosti a interoperability. Sieť teda ponúka plnohodnotný tzv. „sharding“, ktorý umožňuje škálovať smart kontrakty nad rámec súčasných obmedzení, a to aj na iných sieťach.

Inteligentné zmluvy IOTA budú plnohodnotné a zároveň jednoducho programovateľné a umožnia používateľom vyvíjať a testovať kompletné riešenia týchto smart kontraktov. Technológia, ktorá je nepochybne dôveryhodná, zaručuje jej interoperabilitu. To umožní novú výkonnú skladateľnosť (composability) pre vývojárov aplikácií a predstaví nové možnosti pre používateľov zapojiť sa do tohto ekosystému.

IOTA prichádza s riešením

Vysoké transakčné poplatky boli a stále sú značným problémom. Výrazným znížením transakčných nákladov prispejú smart kontrakty od IOTA k širšiemu prijatiu technológie blockchain a môžu sa stať  jedným z najlepších v tomto odvetví.

Prístup nadácie k inteligentným zmluvám predstavuje posun od doterajších štruktúr a rieši ich neefektívnosť s cieľom inovovať celý ekosystém, pretože možnosti využitia smart kontratkov sú v dnešnom digitálnom svete nekonečné.

Čítaj ďalej: EÚ spúšťa prvý európsky blockchain – na vývoji sa bude podieľať projekt IOTA!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre