Kanada spúšťa ETF
Kanada a kryptomeny. Zdroj: Shutterstock, Lukasz Stefanski

V regióne Severnej Ameriky je z hľadiska kryptomien jasným lídrom Kanada. USA stále zaostávajú za svojimi severnými susedmi. Krajina javorových listov oznamuje schválenie prvého kombinovaného fondu ETF pre BitcoinEthereum.

Môže ťa zaujímať: Švajčiarsko schválilo prvý kryptomenový fond – kto každý sa môže zapojiť?

Kanada je lídrom

Kanadská spoločnosť s názvom EvolveETF ako prvá uvedie na trh fond, ktorý bude obchodovaný s dvoma najväčšími kryptomenami BTCETH. Počas tohto týždňa sa dokonca objavili správy o začiatku obchodovania na burze cenných papierov v Toronte.

Najdôležitejším faktom je to, že fond nebude priamo krytý rezervami BTC a ETH. Zásoby tokenov budú v podstate evidované na základe trhovej kapitalizácie a stav sa bude rebalansovať na mesačnej báze. Konečný stav bude rozdelený tak, že jedna tretina pripadne ETH a dve tretiny BTC.

Spustenie nového fondu okomentoval aj Raj Lala, generálny riaditeľ spoločnosti EvolveETF:

„Bitcoin sa etabloval ako uchovávateľ hodnoty a často sa označuje ako digitálne zlato. Ethereum je zase definované ako digitálna ropa, ktorá sa stala základným stavebným kameňom digitálnych financií vrátane NFT a DeFi.”

Prečítaj si tiež: Analýza BTC – cena drží support 41 000 $, objemy však stále chýbajú

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Čo prinesie ETF fond?

Hlavným pozitívnym znakom pre investorov je diverzifikácia portfólia na dve najväčšie kryptomeny. Fond poskytne jednoduchý prístup pre ľudí, ktorí sa snažia vyhnúť bežným rizikám pri investovaní do kryptomien.

Spojené štáty výrazne zaostávajú za Kanadou. Prijatie ETF je stále nedohľadné. Stále sa objavujú nové spoločnosti, ktoré tlačia na SEC, aby získali povolenie. Vyjadrenia Garyho Genslera sú však jednoznačné: nechcú dostať investorov do rizika.

Pred nedávnom vyjadril tvrdú kritiku voči SEC aj Brian Armstrong, generálny riaditeľ Coinbase. Ten hovorí najmä o neochote orgánov spolupracovať na iných kryptomenových projektoch. Kanada je v tomto úplne na inej úrovni, keďže má jasne definované regulačné pravidlá.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance