Mastercard plánuje umožniť Bitcoiny
Mastercard plánuje umožniť Bitcoiny, zdroj: www.shutterstock.com/Primakov

Spoločnosť Mastercard plánuje umožniť akejkoľvek banke alebo obchodníkovi vo svojej sieti prijímať či dokonca ponúkať bitcoiny.

Pomimo toho spustí vernostné programy či rôzne odmeny, ktoré budú spojené s Bitcoinom.

Môže ťa zaujímať: Ruská centrálna banka zatiaľ nie je pripravená povoliť bitcoinový ETF Futures

Mastercard si určite získa nových klientov

Podľa správy od americkej televízie CNBC, Mastercard začne spolupracovať s poskytovateľom Bitcoinov a kryptopeňaženiek Bakkt. Všetkým záujemcom, ktorí sa zaregistrujú, ponúkne služby ako napríklad úschovu kryptomien.

V súčasnosti používajú platobnú sieť Mastercard tisíce bánk a milióny klientov po celom svete. Tí by čoskoro mali získať možnosť odosielať alebo prijímať platby pomocou bitcoinových peňaženiek či dokonca odmeny prostredníctvom kreditných a debetných kariet. Budú taktiež implementované vernostné programy, pomocou ktorých by sa napríklad body od leteckých spoločností alebo hotelov mohli v dôsledku partnerstva premeniť na reálne finančné aktíva.

Tieto vernostné body by mali byť tiež v konečnom dôsledku skonvertované na bitcoiny, za sadzby stanovené zúčastnenými spoločnosťami, čo dokonca dáva zákazníkom možnosť profitovať z používania.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Kryptomeny je už ťažké ignorovať

Výkonná viceprezidentka spoločnosti Mastercard pre digitálne partnerstvá, Sherri Haymond, uviedla v rozhovore pre CNBC: ,,Radi by sme všetkým našim partnerom ponúkli možnosť jednoduchšieho používania kryptografických služieb k tomu, čomu sa tieto firmy alebo jednotlivci venujú.”

Haymond pokračuje: ,,Naši obchodní partneri, či už sú to banky, fintech spoločnosti alebo rôzni obchodníci, budú mať možnosť ponúknuť svojim zákazníkom možnosť nakupovať, predávať či držať kryptomenu prostredníctvom integrácie s platformou Baktt.”

Integrácia služieb spojených s Bitcoinom a sieťou Mastercard by mohla spoločnostiam priniesť značné profity práve v kryptomene a poskytnúť im prístup prostredníctvom tradičných „fiat kanálov”. Spoločnosť Mastercard tvrdí, že v súčasnosti sa celosvetovo používa viac ako 2,8 miliardy kariet.

Čítaj ďalej: Premeniť 100 USD na 36 205 USD v priebehu 10 mesiacov? Táto obchodná stratégia to dokáže!