Stane sa McAfee prvým americkým blockchain prezidentom?

Novinky McAfee znova kandiduje za prezidenta
McAfee znova kandiduje za prezidenta. Zdroj: shutterstock.com/Vacclav
BITmarkets BITmarkets

Správy, že John McAfee bude druhýkrát kandidovať na prezidenta, už teraz spôsobujú rozruch v kryptokomunite. Vo svojom oznámení zverejnenom na Twitteri a v ďalších rozhovoroch McAfee jasne uvádza, že hlavnou témou kampane bude informovanosť o kryptomenách a blockchaine. Ale čo to skutočne znamená pre kryptokomunitu a pre kryptomeny vo všeobecnosti?

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

John vidí dualistickú povahu blockchainu

Vo veku 72 rokov McAfee vníma kryptomeny a základnú blockchain technológiu ako hnaciu silu budúcnosti ľudstva. Ako technológ chápe neutrálnu a následne dualistickú povahu akejkoľvek technológie, ktorá môže byť použitá na dobré, alebo zlé účely. Môže byť použitá na ovládanie ľudstva, alebo môže byť použitá na oslobodenie ľudí. A kvôli tomu, čo nám  umožňuje, mohla by to byť práve táto technológia, ktorá poženie náš ďalší vývoj. V nesprávnych rukách však môže byť konečným ozubeným kolieskom v súkolí, ktoré uvrhne ľudstvo do trvalého otroctva.

Môže vás tiež zaujímať: Satoshi Nakamoto údajne píše knihu o počiatkoch Bitcoinu

Je zrejmé, že McAfee je horlivým presadzovateľom individuálnej slobody a obhajcom krypto a blockchain technológií. Kde niekto vidí len investičné príležitosti, McAfee si predstavuje nástroje, ktoré môžu začať oslobodzovať ľudí od „vládnucich webov” a postupne vytrhávať „kŕmiace hadice, ktoré sme si zapojili do našich metamorfóznych tiel”. A môže sa začať demonštrácia toho, ako môžeme vyriešiť sociálne problémy s nástrojmi, ktoré už máme k dispozícii, namiesto toho, aby sme pre ne pripravovali legislatívnu železnú päsť.

Dve hlavné otázky budúcej prezidentskej kampane v USA

Okrem ochrany osobných údajov, slobody a technológie a odstránenia korupcie sa McAfee s určitosťou bude venovať dvom hlavným témam. Sú to poskytnutie bezplatnej lekárskej starostlivosti a nakŕmenie hladných.

Prečítajte si tiež: Rast ceny Bitcoinu nebude taký rýchly ako v minulom roku, tvrdí japonský ekonóm

Na záver

Budúca prezidentská kampaň v roku 2020 bude určite veľmi zaujímavá. Dovtedy bude mať McAfee k dispozícií veľa vyspelých a úspešných kryptoprojektov, o ktoré sa bude môcť oprieť. Pretože on sám hovorí, že skutočným účelom kampane je, aby kandidáti mohli súťažiť v tom, ako riešiť problémy a zlepšiť spoločnosť.

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj: 
https://cryptoslate.com/

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.